Organizacja eventów ONLINE – Rozwiń biznes w sieci!

[REKLAMA]

W ostatnim roku zauważyliśmy, jak duże znaczenie w naszym życiu ma Internet. Wielu z nas przynajmniej częściowo pracowało zdalnie. Nie jest tajemnicą, że do sieci przeniosło się także wiele najróżniejszych eventów czy konferencji, które nie mogły odbyć się stacjonarnie. Jeśli zastanawia Cię, jak zorganizować transmisje online z takich eventów, mamy narzędzie, które jest bardzo pomocne.

e-Event, czyli organizacja eventów ONLINE

W tym wpisie poruszymy jedno narzędzie, które jest przydatne i pozwala organizować eventy przez Internet. Mowa o firmie MOOV i jej usłudze e-Event, o której więcej możemy przeczytać na stronie https://e-event.co. To podmiot, który pozwala na organizację ich przez Internet.

Oczywiście, żeby taka transmisja online mogła się odbyć, potrzeba do tego całej infrastruktury. Rzecz jasna firma taką infrastrukturę posiada. Wszystko jest też w pełni bezpieczne. Możemy powiedzieć, że firma wychodzi naprzeciw potrzebom rynku, oferując kompleksową obsługę wydarzeń w Internecie. Są to bardzo różne konferencje i eventy, ale także webinary, imprezy dla pracowników, a nawet zgromadzenia akcjonariuszy.

Jak wyglądają eventy online?

W pierwszej kolejności powinniśmy odnieść się do tego, jak wygląda możliwość organizacji eventu przez Internet. Oczywiście wszystko możliwe jest dzięki specjalnej platformie i innym narzędziom do kompleksowej organizacji wydarzenia i komunikacji z uczestnikami. Dla każdego wydarzenia stworzona jest dedykowana strona z brandingiem eventu. Problemu nie ma także z mailingiem przed wydarzeniem, w jego trakcie oraz po zakończeniu eventu. Pomagają także moderowany live chat czy ankiety.

Warto odnieść się również do studia. Otóż zastosowano technologię XR extended reality i cyfrową scenografię, dzięki czemu prelegenci mogą występować bezpośrednio w wirtualnym studio i łączyć się na żywo z innymi rozmówcami na wirtualnej scenie. Samo studio znajduje się w Poznaniu. Wszystko wygląda bardzo profesjonalnie, co jest możliwe dzięki poszerzonej rzeczywistości i połączeniu prawdziwych obiektów oraz efektów wizualnych XR. Dzięki temu każdy event jest oryginalny i odróżnia się od innych transmisji online.

Czy transmisje online są bezpieczne?

Realizacja transmisji online od strony technicznej to nie wszystko. Poza tym warto zwrócić uwagę na kwestię bezpieczeństwa. Dotyczy to nie tylko cyfrowego bezpieczeństwa w sieci, ale też na etapie organizacji eventu.

Otóż online transmisje są dostępne tylko dla zdefiniowanych uprzednio uczestników. Oczywiście przestrzegane są również przepisy RODO. W pełni bezpiecznie jest także w studiu stacjonarnym, gdzie odbywa się nagranie. Pod tym kątem firma pomyślała o wszystkim i nie ma się do czego przyczepić w zakresie organizacji takich wydarzeń.

Wydaje się, że dziś organizacja eventów przez Internet będzie zyskiwać na popularności. Zwłaszcza że organizacja wydarzeń przez sieć jest także z korzyścią finansową. Tym bardziej warto zwrócić uwagę na organizację eventów online. Obecnie jest to rozwiązanie z korzyścią dla każdej ze stron – organizatora i uczestników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *