Cennik okien- na co zwracać uwagę przy wyborze okien?

[REKLAMA]

Jeszcze do niedawna prym wśród najczęściej wybieranych okien wiodły okna drewniane. Obecnie jednak zostają one sukcesywnie wypierane przez okna plastikowe PCV. O czym należy pamiętać przed zakupem stolarki okiennej? Ile wynoszą ceny okien PCV i od czego zależy ich cena?

Okna PCV – jakie mają zalety?

Największą zaletą okien PCV jest ich estetyczny wygląd. Są bardzo proste w konstrukcji, ale za to niezwykle uniwersalne, pasują do wszystkiego. Ponadto, okna plastikowe są bardzo trwałe. Jeżeli zostaną zamontowane we właściwy sposób, a do tego będą użytkowane zgodnie z przeznaczeniem, z całą pewnością posłużą przez wiele lat. PCV jest materiałem trwałym, odpornym na niekorzystne warunki atmosferyczne. Bardzo łatwo jest utrzymać takie okna w czystości, a ich mycie również nie zabiera dużo czasu. Okna plastikowe nie żółkną nawet po dłuższym czasie użytkowania, co sprawia, że pozostają estetyczne i atrakcyjne wizualnie przez wiele lat od zakupu.

Okna PCV są odporne na działanie grzybów i owadów. W przeciwieństwie do okien drewnianych, nie grożą im pleśń czy korniki. Nie ma konieczności żadnej konserwacji okien. Na uwagę zasługuje ich wysoka odporność na zarysowania, a także na utratę ciepła. Warto podkreślić także, że okna plastikowe są produktami w pełni ekologicznymi, są poddawane recyklingowi, dzięki czemu pozostają przyjazne dla środowiska naturalnego.

Okna plastikowe – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Wybierając okna PCV, zwróć uwagę na posiadane atesty i certyfikaty. Bardzo ważne jest, by okno posiadało tzw. kartę produktu, czyli dokument zawierający wszystkie parametry okna czy wyniki testów. Najważniejszym parametrem jest współczynnik przenikania ciepła. Im ta wartość jest niższa, tym lepiej. W przypadku okien PCV, ogromne znaczenie ma profil okna, okucia oraz szyby. Jeżeli mowa o profilach, sprawdzić należy ich szerokość, ilość komór, a także rodzaj stalowego wzmocnienia. Zdecydowanie najszczelniejsze i najbardziej polecane są obecnie okna z potrójnymi szybami. Zapewniają one doskonałą izolację, zarówno termiczną, jak i akustyczną, dzięki czemu tworzą warunki, w których dobrze się odpoczywa i relaksuje.

Krąży powszechny mit mówiący o tym, że okna PCV są niebezpieczne dla otoczenia ze względu na szkodliwość tworzywa sztucznego. W rzeczywistości jednak, przez wejściem na rynek, każdy produkt przechodzi testy pod kątem bezpieczeństwa. PCV jest tworzywem sztucznym w pełni neutralnym dla środowiska naturalnego. Warunkiem jest sytuacja podpalenia PCV-wtedy rzeczywiście, tworzywo zacznie wydzielać szkodliwe substancje. W normalnych warunkach jest to jednak w pełni bezpieczny produkt.

Jeśli chcesz wiedzieć, na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy zakupie okien, zajrzyj tutaj: https://www.prestizmagazynlokalny.pl/budowa-domu-na-co-zwrocic-uwage-podczas-zakupu-okien/.

Cennik okien plastikowych – ile kosztują okna PCV i od czego zależy ich cena?

Ceny okien plastikowych zależą w dużej mierze od ich rozmiarów, ale także od tego, czy kształty i wymiary są standardowe czy może tworzone na zamówienie. Oczywiste jest, że tańsze będą małe uchylne okna gospodarcze od przestronnych drzwi balkonowych. Cennik okien plastikowych obejmuje również ceny materiałów budowlanych, których wymaga montaż nowego okna. Ciekawą opcją, która podnosi co prawda cenę okna, ale także funkcjonalność są rolety zewnętrzne. Można je zastosować w przypadku każdego okna, co daje ogromne możliwości aranżacyjne. Okna mogą występować w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach, można więc z łatwością dopasować je do całej aranżacji i stworzyć spójną, harmonijną całość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *