Odżelazianie wody regenerowane powietrzem

[REKLAMA]

Żelazo, choć jest nam potrzebne do życia, nie powinno znajdować się w wodzie pitnej. Zażelaziona woda to poważny problem, który przyczynia się do powstawania kolejnych. Można to przerwać, stosując profesjonalne odżelaziacze wody regenerowane powietrzem. Jakie są zalety takiego rozwiązania i czy warto odżelaziać wodę, którą pijemy i której używamy na co dzień?

Dlaczego należy odżelaziać wodę?

Żelazo jest jednym z pierwiastków, których potrzebujemy do życia. Zgadza się! Ale czy to oznacza, że zażelaziona woda nam służy? Niestety nie. Woda pełna żelaza jest nie tylko niesmaczna i ma kiepski wygląd, ale też szkodzi naszemu zdrowiu. Jest środowiskiem rozwoju bakterii, prowadzi do próchnicy oraz rewolucji żołądkowych. Nie da się w niej zrobić prania. Zostawia paskudny osad na wszelkich gładkich powierzchniach.

Niska zawartość żelaza jest jednym z wyznaczników wysokiej jakości wody (obok jej barwy, przejrzystości, stężenia chloru, zapachu i smaku). Zawartość żelaza w wodzie pitnej nie powinna przekraczać 0,2 mg na litr. Tak mówi rozporządzenie Ministra Zdrowia. Niestety, nie zawsze jest to możliwe bez wsparcia specjalistycznych urządzeń. Są nimi odżelaziacze wody regenerowane powietrzem. Poznajmy te pożyteczne sprzęty bliżej.

Odżelaziacz wody regenerowany powietrzem

Odżelaziacze wody regenerowane powietrzem są zupełnie bezpiecznym rozwiązaniem problemu zażelazionej wody. Nie generują praktycznie żadnych kosztów, ponieważ działają dzięki powietrzu pobieranemu z atmosfery. Model Clack P1354 może pracować nieprzerwanie przez 10 lat! To naprawdę dobry efekt, wziąwszy pod uwagę, że mowa tu o jednorazowym zakupie bez późniejszych kosztów. Za pracę odpowiada wytrzymała głowica sterująca renomowanej firmy Clack Corporation. Jakie efekty daje ta subtelna, a jednak solidna technologia?

Przede wszystkim odżelaziacz niweluje nawet do 15 mg żelaza z litra wody. Ponadto zatrzymuje też mangan i siarkowodór, znacząco podnosząc walory smakowe i zapachowe wody. W zależności od jakości wody przez filtr przepływać może nawet do 3500 litrów na godzinę. Odżelaziacze regenerowane powietrzem można znaleźć na www.sklep.osmoza.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *