Zadbaj o drewnianą podłogę zimą. Wyjaśniamy jak!

[REKLAMA]

Zima to okres, w którym powinniśmy szczególnie uważać na drewniane podłogi. Śnieg i błoto przynoszone do domu na podeszwach butów wpływają niekorzystnie na drewno. To samo tyczy się działania niskich temperatur. Na szczęście możemy zadbać o naszą podłogę w czasie zimy.

Nawilżacz powietrza dla dobra podłogi?

Rozpoczyna się sezon grzewczy: w każdym domu jest coraz chłodniej, więc oczywistym posunięciem jest włączenie ogrzewania czy rozpalenie w kominku. Ogrzewanie wpływa jednak na poziom wilgotności, który z kolei może mieć negatywny wpływ na drewno. Do takich niepożądanych skutków może należeć pękanie lub rozsychanie paneli. Jeśli nie chcemy do tego dopuścić, warto zdecydować się na nawilżacz powietrza. To małe urządzenie pomoże utrzymać odpowiedni poziom wilgotności w domu, dzięki czemu nasze drewno dobrze zniesie każdą zimę.

Dokładne czyszczenie podłóg

Nawet jeśli posiadamy wycieraczki czy nawet cały przedpokój, w którym zdejmujemy obuwie, drobinki śniegu czy piasku mogą przedostawać się do naszego mieszkania. Przenosimy je na podłogę przez przemoknięte skarpetki, równie często osypują się na nią z naszych ubrań wierzchnich. Najczęściej jednak dostają się na podłogę z drobną „pomocą” czworonogów. W okresie zimy powinniśmy zamiatać i myć podłogi częściej niż podczas pozostałych pór roku, aby nie dopuścić do zniszczenia drewna. Warto zdecydować się na nowoczesnego mopa, który ułatwi codzienne sprzątanie – z pomocą przychodzi mop Leifheit. Dzięki specjalnej technologii wykręcimy go bez użycia siły, a jego miękkie włosie dokładnie oczyści każdą powierzchnię.

Impregnacja, czyli zabezpieczanie drewna

Niektóre preparaty chemiczne wytwarzają na powierzchni podłogi specjalną warstwę polimerową, zabezpieczającą drewno. Taka warstwa nie tylko chroni drewno, ale także delikatnie nabłyszcza i pielęgnuje jego powierzchnię. Tego typu preparat najlepiej rozprowadzić miękkim mopem. Jeśli zależy nam na dużym błysku, możemy zdecydować się na nabłyszczacz, który poza efektem wizualnym sprawia, że brud w mniejszym stopniu przyczepia się do drewna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *