Piasek kinetyczny – zabawa i nauka w jednym

[REKLAMA]

Aksamitnie miękki piasek kinetyczny dla dzieci to świetna alternatywa dla plasteliny i modeliny. Doskonale wspomaga rozwijanie zdolności manualnych i znakomicie poddaje się formowaniu. Znakomicie sprawdza się w zabawach z wykorzystaniem foremek do piasku. W ofercie Moje Bambino znajduje się piasek kinetyczny w atrakcyjnych kolorach, w tym między innymi żółty, czerwony, zielony, niebieski i fioletowy. Można również zdecydować się na zakup zestawu kolorowych tacek, które sprawdzą się w roli stanowisk pracy dla maluchów.

Wysokiej jakości piaskolina na długo zachowuje swoje właściwości. Nie wysycha i dzięki temu wspaniale poddaje się kształtowaniu. Warto wykorzystywać ją w zajęciach plastycznych, pozwalając dzieciom na dowolne formowanie piasku. Poprzez taką zabawę można nie tylko rozwijać zdolności manualne maluchów, ale także pobudzać ich wyobraźnię przestrzenną. Sam piasek nie jest kłopotliwy w sprzątaniu, co stanowi dodatkową zaletę. Bez obaw można go wykorzystywać nie tylko w szkole czy przedszkolu, ale także w domu. Piasek kinetyczny jest sprzedawany w większych pojemnikach, z których z łatwością można wysypać jego dowolną ilość. Na pewno każdy maluch doceni jego gładką fakturę – aksamitny dotyk dodatkowo zachęca do zabawy. W sprzedaży znajdują się produkty bez glutenu, z gwarancją niewysychania. Nie należy mieszać ich z wodą, ponieważ piasek kinetyczny sam z siebie zachowuje określone właściwości. Zabawa piaskoliną nie brudzi ubrań ani dłoni dziecka, na co wpływa jej unikatowa konsystencja.

Piasek kinetyczny świetnie sprawdza się w domowym zaciszu, pozwalając na zbudowanie dziecku piaskownicy. Z jego pomocą szybko zapewnisz maluchowi własny placyk zabaw, gdzie będzie mógł lepić babki z piasku, zamki i inne budowle. To doskonała propozycja dla kreatywnych dzieci, które uwielbiają zabawy plastyczne nieograniczające ich wyobraźni. Szeroki wybór kolorów pozwala wybrać piasek w ulubionej tonacji pociechy. Wydajne opakowania umożliwiają wykonywanie najróżniejszych piaskowych obiektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *