Jak przekonać dziecko do nauki języka angielskiego?

[REKLAMA]

Dzieci mają duże zdolności do nauki nowych rzeczy. Także języków. Warto zaszczepić w najmłodszych chęć uczenia się języka angielskiego, a będzie to procentowało w przyszłości. Jak jednak zrobić to skutecznie?

Od kiedy można uczyć dziecko angielskiego?

Naukowcy twierdzą, że około 50% zdolności do uczenia się rozwija się w naszych mózgach do 4 roku życia. To właśnie w tym okresie w głowie dziecka wytwarzają się główne drogi nerwowe, które w późniejszym czasie decydują o tym, w jaki sposób będziemy przyswajali wiedzę. Jeżeli więc chcesz wykorzystać naturalny potencjał dziecka do nauki, zacznij uczyć go angielskiego od najmłodszych lat. Ponadto, takie małe dziecko nie będzie się specjalnie buntowało. Nauka języka angielskiego będzie dla niego czymś naturalnym, co będzie służyło mu jako podstawowy sposób komunikacji. Ucząc dziecko poprzez zabawę można będzie pomóc mu przyswajać umiejętności przydatne w dorosłym i młodzieńczym życiu.

Metody nauczania dziecka nauka angielskiego

Zawsze angielski dla młodzieży oraz dzieci opiera się na zabawie. Jest to podstawa, aby nie zniechęcać młodych do zdobywania nowych umiejętności. Dlatego szkoły językowe, takie jak Lincoln stosują różne techniki nauczania. Starają się w jak najlepszy sposób dotrzeć do młodych osób tak, aby pokazać im, że nauka języka angielskiego może być przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

Uczenie dzieci i młodzieży języka angielskiego może odbywać się poprzez oglądanie filmów i seriali w oryginalnych wersjach. Można puszczać dziecku piosenki, a także uczyć go różnego rodzaju wierszyków. Dobrym sposobem jest również komunikowanie się z dzieckiem w domu po angielsku. Na przykład można wyznaczyć, że przez 15 lub 20 minut dziennie będziemy rozmawiali tylko po angielsku. Dziecko będzie mogło poszerzyć dzięki temu swoje słownictwo, uzyskać swobodę wypowiedzi, a wyda mu się to na pewno świetną zabawą, że może z rodzicem porozmawiać po angielsku.

Samo uczestniczenie dziecka w zajęciach w szkole językowej nie przyniesie rezultatów, jeżeli maluch w domu nie będzie również ćwiczył. Dlatego dużą rolę w nauce języka angielskiego odgrywają rodzice.

3 thoughts on “Jak przekonać dziecko do nauki języka angielskiego?”

  1. Jeśli już włączać dzieciom bajki to po angielsku. U nas działa. Córka ma cztery lata i całkiem sporo rozumie. co więcej w zabawie zaczyna używać angielskiego.

  2. Dziecko można zachęcić poprzez bajki. Jeżeli będzie chciało zrozumieć o czym są dane bajki czy programy – chętniej się nauczy i na pewno łatwiej bo osłucha się z językiem.

  3. Gry, bajki, filmy, zabawy i piosenki. Dziecko nie tylko nauczy się nowych słów, ale i potem nie będzie miało problemów z nauką języków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *