Czy warto sugerować się wynikami z kalkulatorów emerytury?

[REKLAMA]

Wiele osób poważnie obawia się dzisiaj, że nie otrzyma środków emerytalnych ze świadczeń w ramach ZUS. Na takie podejście wpływa wiele czynników, jak choćby fakt, że coraz więcej alarmujących danych o tej instytucji dociera do osób odprowadzających składki. W związku z tym, rośnie zainteresowanie alternatywnymi rozwiązaniami.

Kalkulatory emerytur – prosta zasada działania

      W obliczeniu prognozowanej wysokości emerytury pomagają dzisiaj specjalne, dedykowane narzędzia. Kalkulatory emerytur, bo o nich mowa, dokonują obliczenia wysokości naszej emerytury, w oparciu o podanie pewnych informacji. Na początek, podajemy nasz rok urodzenia. Następnie – rok podjęcia pierwszej pracy. Aby dostarczyć bardziej szczegółowych i rzetelnych danych, należy też podać wysokość pierwszego wynagrodzenia, które otrzymaliśmy z tytułu wykonywanej pracy. Chodzi tutaj o podanie kwoty brutto. Te dane wystarczą do wykonania symulacji wysokości otrzymywanej emerytury.

Gdzie znaleźć taki kalkulator?

      Jednym z rozwiązań, które umożliwiają wykonanie takiej prostej symulacji jest kalkulator emerytur Avivy. Ten ubezpieczyciel udostępnia kalkulator, aby pokazać jak tak naprawdę będzie wyglądała nasza sytuacja finansowa w przyszłości. Zdarza się, że wynik wyliczeń jest szokujący i osoby ich dokonujące decydują się na założenie dodatkowych kont oszczędnościowych. To podwójny zysk, ponieważ z takim rozwiązaniem można odkładać pewną kwotę na przyszłość, co pozwoli nam na dodatkowe środki w przyszłości. Wystarczy wybrać odpowiednią wysokość składki, kwoty zaczynają się już od 55 złotych miesięcznie. Ważne jest także to, ze można co roku skorzystać z ulgi podatkowej w swoim rozliczeniu PIT.

Nie bój się o przyszłość

Korzystanie z dodatkowych rozwiązań, które pozwalają na gromadzenie środków na poczet przyszłej emerytury to rozwiązanie pozostające w kręgu zainteresowania coraz większej grupy osób. Wybór takich produktów zapewnia nam spokojniejsze podejście do przyszłości. Nie trzeba już obawiać się tego, co stanie się z ZUS. Wystarczy zawczasu podjąć odpowiednie kroki, które będą mogły przełożyć się po latach na nasze komfortowe i bezstresowe funkcjonowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *