Czy warto wziąć kredyt gotówkowy? Na co bierzemy pożyczki gotówkowe?

Większość z nas ma plany, które są trudne do zrealizowania bez pomocy. Jeśli zamiary przekraczają możliwości, zwykle decydujemy się na pożyczkę od rodziny lub m.in. w banku. Warto jednak unikać korzystania z tzw. parabanków, gdyż usługi tradycyjnego banku są pewniejsze – wszystko odbywa się w ramach obowiązującego prawa bankowego. Czy zatem warto zdecydować się na taką pożyczkę i na co zwykle ją przeznaczamy?

Jeśli główną przeszkodą do realizacji marzeń jest brak gotówki, zwykle bierzemy pod uwagę wsparcie rodziny lub produkty finansowe oferowane przez banki. Nie każdy może jednak uzyskać pomoc od bliskich, wtedy najczęstszym wyborem są pożyczki gotówkowe. Wybierając znany bank, mamy pewność, że przestrzega on prawa bankowego, nie zaskoczą nas ukryte prowizje i ew. koszty dodatkowe.

Szybka wypłata gotówki

Kredyt gotówkowy można uzyskać szybko, bez poręczycieli i z dowolnego miejsca – wniosek najczęściej można złożyć nie tylko w oddziale banku, ale też przez telefon lub online. Procedury zawierają minimum formalności i nie są skomplikowane – po 10 minutach zwykle gotówkę mamy na koncie. Pożyczki gotówkowe są dostępne na dowolny cel, np. remont, wakacje, naprawę pralki czy samochodu. Banku nie trzeba informować o przeznaczeniu tych pieniędzy – potrzebne jest tylko m.in. stałe źródło dochodów, adres oraz informacja na temat innych kredytów.

Kwota kredytu a czas na spłatę

O wysokości kredytu gotówkowego decydują comiesięczne wpływy najczęściej z ostatnich 3 miesięcy, które należy bankowi udokumentować wraz ze złożeniem wniosku. Często można pożyczyć nawet do 150 tys. zł. Można w ten sposób urządzić mieszkanie, ale też spłacić inne zobowiązania w różnych instytucjach finansowych. Okres spłaty zwykle może wynieść nawet 10 lat, dzięki czemu zobowiązanie można swobodnie spłacać.

Gdzie warto wziąć pożyczki gotówkowe?

Zwykle po pożyczkę lub kredyt udajemy się do swojego banku, sądząc, że nigdzie indziej nie otrzymamy lepszej oferty. Warto się upewnić, okazuje się bowiem, że rata kredytu proponowana przez nasz bank nie zawsze jest najkorzystniejsza. Oferty banków i instytucji pożyczkowych są różne i często się zmieniają, dlatego często można znaleźć kredyt lub pożyczkę, która ostatecznie okaże się bardziej opłacalna, a raty będą wygodniejsze do spłacania. Poza tym znajomość rynku ułatwia negocjacje i można ustalić lepsze dla nas warunki.

Dobrym rozwiązaniem jest też korzystanie z kalkulatora kredytowego. Narzędzie to pozwala zaoszczędzić czas, który zwykle przeznaczamy na spotkania z przedstawicielami banków i innych instytucji finansowych, a także od razu złożyć zapytanie online. Jest ono wysyłane do kilku firm, które na podstawie tego wniosku przygotowują dla nas konkretne oferty.

Ubezpieczenie kredytu – czy warto?

Wiele osób obawia się też utraty pracy, dlatego warto ubezpieczyć kredyt. W tradycyjnym banku można zwykle skorzystać z oferty ubezpieczeń i z powodu utraty pracy otrzymać rekompensatę, a w wyniku wypadków losowych – odszkodowanie. Takie formy wsparcia są zwykle w ofercie banków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *