Czym są pożyczki pozabankowe?

[REKLAMA]

Rynek produktów finansowych stale jest wzbogacany o nowe propozycje. W ostatnich latach widać również rosnącą popularność sektora pozabankowego. Trudno się temu dziwić, skoro pożyczki pozabankowe są dostępne nawet dla tych, którzy spotkali się z odmową przyznania kredytu w banku. Sprawdźmy, czym charakteryzuje się ta forma zobowiązania finansowego i dla kogo jest przeznaczona.

Specyfika pożyczki pozabankowej

Już sama nazwa produktu sugeruje, że pożyczki tego typu nie można dostać w banku i rzeczywiście ich udzielaniem zajmują się instytucje finansowe pozabankowe bądź prywatni inwestorzy. Odmienne są także zasady weryfikowania potencjalnych pożyczkobiorców. Wynika to z faktu, iż w tym przypadku nie mają zastosowania przepisy prawa bankowego. Ponadto działalność sektora pozabankowego nie podlega kontroli Komisji Nadzoru Finansowego. Konsekwencją tego okazuje się znacznie mniej rygorystyczne podejście w stosunku do klientów z niską oceną punktową w bazie BIK, zadłużeniami czy brakiem stałego zatrudnienia.

Pożyczki pozabankowe – kto może skorzystać z oferty?

Każda osoba pełnoletnia i posiadająca obywatelstwo polskie może z powodzeniem ubiegać się o pożyczkę tego typu, aczkolwiek czasami są większe wymagania. Tak naprawdę wiele zależy od wysokości wnioskowanej kwoty. W przypadku chwilówki na kilkaset złotych wystarczy dowód osobisty, ale przy pożyczce na kilka tysięcy na pewno będzie potrzebna jakaś forma zabezpieczenia. Wtedy należy liczyć się ze sprawdzeniem baz BIK i baz gospodarczych. Dobra historia i brak odnotowanego zadłużenia mogą się okazać dobrym zabezpieczeniem, jednak nawet osoby z negatywnymi wpisami czy niskim scoringiem niekoniecznie spotkają się z odmową przyznania pożyczki. Czasami wystarczy deklaracja dotycząca uzyskiwania regularnych dochodów, możliwa jest również pożyczka pod zastaw czy pożyczka pozabankowa pod weksel. Dobrym przykładem serwisu, który posiada dużą bazę ofert jest jest chociażby platforma https://wygodnepozyczki.pl/.

Pożyczka pozabankowa – zalety

Jednym z najważniejszych walorów tego produktu finansowego okazuje się duża dostępność i wyjątkowo elastyczne podejście do potencjalnych pożyczkobiorców. Korzystają z niego osoby z dość poważnymi problemami finansowymi i niestabilną sytuacją zawodową, a także ci, którzy zostali odesłani z kwitkiem z banku.

Warto również podkreślić, że pożyczki pozabankowe mogą mieć charakter chwilówek zawieranych na niewysokie kwoty i krótki okres spłaty albo długoterminowych pożyczek ratalnych kojarzących się swoją specyfiką z kredytami bankowymi. Tak szeroka oferta sprawia, że łatwo dopasować określoną formę pożyczki do konkretnych potrzeb.
Wiele osób decyduje się na pożyczkę pozabankową ze względu na uproszczone procedury, co ma bezpośrednie przełożenie na szybkość uzyskania wnioskowanej kwoty. Nie ma konieczności dostarczania dokumentów potwierdzających zatrudnienie, nie trzeba wypełniać skomplikowanych formularzy i podawać, na jaki cel zostaną przeznaczone pieniądze.

Co więcej, o pożyczkę pozabankową można ubiegać się w wyjątkowo komfortowej formie online. Pozwala to zaoszczędzić czas, a przede wszystkim załatwić wszelkie formalności w najbardziej dogodnej porze dnia lub nocy.

Przedstawione zalety zobowiązań pozabankowych sprawiają, że na ten produkt finansowy decyduje się coraz więcej osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *