Nowoczesne metody płatności, które nieustannie zyskują na popularności

[REKLAMA]

Obecnie coraz więcej osób korzysta z zakupów online. Są one bardzo wygodne, szybkie i co najważniejsze niesamowicie proste. Wystarczy parę kliknięć, by zamówiony towar trafił w nasze ręce.

E-commerce

Najczęściej wybieraną formą płatności w Sieci są przelewy. Nie chodzi tu jednak o tradycyjny przelew, na który można czekać nawet kilka dni. W dzisiejszych czasach stosuje się tak zwane szybkie przelewy. Dzięki nim, pieniądze docierają do sklepu niemal natychmiast. Szybki przelew przez przelewy24 jest szczególnie popularny. Jest on całkowicie bezpieczne, obsługuje kilka kart płatniczych, na przykład VISA oraz ponad dwieście różnych banków.

Co oprócz przelewów?

Niektórzy korzystają także z tak zwanych wirtualnych portfeli. Aby to zrobić należy zarejestrować się w danym systemie, a następnie wpłacić tam pieniądze. Dzięki temu na naszym koncie pojawi się gotówka, którą będziemy mogli wykorzystywać podczas zakupów online. Jest to szczególnie popularna metoda płatności, gdy planujemy płacić w zagranicznych walutach. Nieco mniej popularne są płatności SMS. Dzięki nim otrzymujemy dostęp do niektórych produktów. Wystarczy przepisać kod, który otrzymamy w wiadomości.

Dlaczego płatności przez Internet są tak popularne?

Dzieje się tak z kilku powodów. Na co dzień nie mamy zbyt wiele czasu i staramy się załatwić wszystkie sprawunki możliwie szybko. Stąd też rosnąca popularność e-sklepów. Zakupy online rozwijają się w niesamowitym tempie. Klienci doceniają ich uniwersalność. Do wyboru zazwyczaj mają kilka form płatności. Jeśli chcą mogą wybrać kartą debetową, ale mają też możliwość skorzystania z szybkich przelewów, na przykład przez przelewy24. Niewielu klientów wie, że płacąc kartą może liczyć na tak zwany chargeback. Oznacza to, że w przypadku, gdy nie otrzymamy zamówionego towaru, bądź nie spełni on naszych oczekiwań gotówka wróci na nasze konto.

Dzięki płatnościom online zakupy w Sieci są naprawdę przyjemne. Wybór metod płatności jest bardzo duży, więc możemy dobrać go do swoich upodobań i wymagań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *