Szybkie i wygodne transakcje bezgotówkowe z terminalem płatniczym

[REKLAMA]

Terminal płatniczy umożliwia dokonywanie płatności za określone towary czy usługi bez wykorzystywania gotówki. Jest to rozwiązanie, które okazuje się korzystne zarówno dla sprzedawców, jak i samych konsumentów. Głównymi zaletami płatności dokonywanych z wykorzystaniem tych urządzeń jest ich szybkość oraz wygoda. Dlaczego transakcje bezgotówkowe są aż tak cenione?

Jak transakcje bezgotówkowe ułatwiają obsługę klienta

Płatności bezgotówkowe w znaczący sposób skracają obsługę klienta, przez co sprzedawcy nie muszą się obawiać o zbyt długie kolejki w sklepach, które zmniejszają wydajność i irytują konsumentów. Wynika to z faktu, że zarówno odliczanie banknotów oraz monet przez płacącego, jak i ponawianie tej czynności przez sprzedawcę w celu wydania reszty, zabierają cenny czas.

Jeszcze większy problem pojawia się wtedy, gdy w kasie nie ma odpowiednich nominałów, co utrudnia finalizację całej operacji. Takich problemów oszczędzi nam korzystanie z transakcji bezgotówkowych. Same płatności z wykorzystaniem terminala płatniczego są bardzo proste. Obecnie większość kart działa w sposób zbliżeniowy, więc sam proces finalizowany jest w ciągu kilku czy kilkunastu sekund. Nawet karty, które wymagają włożenia ich do terminala oraz wprowadzenia kodu PIN, są proste w obsłudze i takie transakcje bezgotówkowe przebiegają zdecydowanie szybciej, niż płatności z wykorzystaniem gotówki.

Dodatkową wygodą dla klientów jest brak konieczności noszenia ciężkiego portfela, gdyż wystarcza karta czy przystosowany do takich płatności telefon. Z kolei przedsiębiorcy nie muszą się obawiać o duże ilości pieniędzy w kasie, które narażają sprzedawców na potencjalne kradzieże.

Dzięki transakcjom bezgotówkowym środki szybko i bezpiecznie trafiają na konto, więc nie trzeba się przejmować wyjątkową ochroną podczas trzymania ich w kasie oraz późniejszego transportu.

Możliwość uzyskania terminala płatniczego za darmo

Korzyści związane z transakcjami bezgotówkowymi sprawiają, że płatności z wykorzystaniem terminala płatniczego można dokonywać w coraz większej liczbie punktów handlowych oraz usługowych.

Na rosnącą popularność płatności bezgotówkowych przekłada się także program Polska Bezgotówkowa, dzięki któremu przedsiębiorcy mogą uzyskać darmowe terminale płatnicze i przez pierwszy rok nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów związanych z operacjami dokonywanymi z wykorzystaniem takich urządzeń. Jest to szczególne wsparcie dla małych oraz średnich firm, które z różnych względów obawiają się wprowadzenia takich rozwiązań na własną rękę. Więcej informacji o programie możesz znaleźć na https://bezgotowki.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *