Terminal płatniczy – podstawa każdej firmy!

Terminale płatnicze POS na dobre zadomowiły się już w przestrzeni publicznej. Można zapłacić kartą płatniczą w supermarkecie, biletomacie czy nawet urzędzie. Wciąż jednak istnieją firmy, w których trudno jest zrobić zakupy lub skorzystać z usługi nie mając przy sobie gotówki. W ramach programu Polska Bezgotówkowa właściciele firm mogą otrzymać darmowe terminale. Jaki terminal płatniczy wybrać?

Płatności bezgotówkowe rzadko przyjmowane są np. podczas targów regionalnych produktów, przez firmy cateringowe, kurierskie czy nauczycieli udzielających korepetycji. Także przedstawiciele handlu obwoźnego i sezonowi sprzedawcy na ulicznych kiermaszach nie przyjmują płatności kartą płatniczą. To duży problem dla osób, które nie posługują się tradycyjnymi pieniędzmi, a klientów bezgotówkowych jest coraz więcej. Jak sami przekonują, płatności bez gotówki są szybkie, wygodne i bezpieczne.

Terminal płatniczy POS to podstawa! Polska coraz bardziej bezgotówkowa

Polacy coraz częściej korzystają z płatności bezgotówkowych. Okazuje się, że banki wydały w naszym kraju już blisko 40 mln kart płatniczych. Na każdego obywatela przypada więc statystycznie jedna karta! Ale konsumenci upodobali sobie nie tylko płatności kartą. Coraz częściej dokonujemy zakupów za pomocą smartfona i systemu BLIK.

Odpowiedzią na rosnącą popularność transakcji bezgotówkowych jest program o nazwie Polska Bezgotówkowa. Teraz przedsiębiorcy mogą otrzymać nawet do 3 darmowych terminali płatniczych i przez 12 miesięcy nie ponosić kosztów związanych z obsługą urządzeń, w tym prowizji od transakcji. Co więcej, przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie techniczne, dzięki któremu dowiedzą się jak obsługiwać terminal płatniczy i jak on działa.

Program skierowany jest do firm, które dotychczas, lub przez ostatni rok, nie oferowały swoim klientom płatności bez gotówki. By otrzymać darmowy terminal należy wejść na stronę bezgotowki.pl, wybrać odpowiednie dla danego przedsiębiorstwa urządzenie, wypełnić zgłoszenie i przejść weryfikację. Następnie kurier dostarczy terminal pod wskazany adres. Chcesz wiedzieć więcej na temat programu Polska Bezgotówkowa? Wejdź na stronę www.bezgotowki.pl.

Jaki terminal płatniczy wybrać?

Wielu właścicieli firm zastanawia się, który terminal płatniczy wybrać. Do wyboru są terminale stacjonarne i przenośne. Podczas gdy standardowe urządzenia stacjonarne sprawdzają się w firmach, gdzie umieszczone są przy punktach kasowych, terminale przenośne znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność dotarcia z płatnością do klienta, czyli np. w przypadku dostaw towarów zakupionych w sklepach internetowych, przy usługach świadczonych w domu klienta, przy handlu obwoźnym i sezonowej sprzedaży na ulicznych kiermaszach. Posiadanie przenośnego terminala płatniczego daje przewagę zwłaszcza firmom działającym w branżach, w których płatności bezgotówkowe nie są jeszcze popularne. Dzięki temu firma postrzegana jest jako nowoczesna i przyjazna klientom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *