Ewidencja środków trwałych – jak usprawnić ten proces?

[REKLAMA]

Zarządzanie przedsiębiorstwem wymaga efektywności, a efektywność często oznacza wprowadzenie nowych rozwiązań. Czy takim, efektywnym rozwiązaniem może być specjalistyczny program do ewidencji środków trwałych? Tak!

Wielkość firmy nie ma znaczenia. Czy firma jest mała czy mówimy o dużym przedsiębiorstwie, w każdej z nich znajdziemy listę procesów, które mogą zostać zoptymalizowane poprzez zastosowanie odpowiednich narzędzi czy programów. Jednym z procesów pochłaniających duże zasoby czasu i ludzi jest ewidencja środków trwałych. W takim razie jak możemy skrócić ten proces oszczędzając czas, a co za tym idzie pieniądze?

Ewidencja środków trwałych z AssetsNinja – sprawdź jakie to proste.

Program do przeprowadzenia inwentaryzacji środków trwałych powinien charakteryzować się wysoką funkcjonalnością, niezawodnością i prostym, czytelnym interfejsem. Tymi właśnie postanowieniami kierował się zespół specjalistów z AssetsNinja przy projektowaniu oprogramowania. Pełna kontrola nad posiadanym majątkiem poprzez rejestrowanie ewentualnych awarii, zniszczeń, awarii lub wypożyczeni to jeden z dużych plusów oprogramowania. Program AssetsNinja to także duże ułatwienie przy obliczaniu amortyzacji oraz naliczaniu opłat za wynajem, korzystanie z maszyn, nieruchomości, samochodów lub każdego innego składnika majątku przedsiębiorstwa.

AssetsNinja – pakiet podstawowy

W zależności od potrzeb Twojego przedsiębiorstwa, ewidencja środków trwałych przy użyciu programu AssetsNinja może opierać się o różne pakiety oprogramowania. Podstawowy pakiet zawiera funkcje ewidencjonowania środków, elementów wyposażenia firmy, wartości prawnych i niematerialnych oraz elementów mających małą wartość cenową. Ponadto w pakiecie podstawowym możemy inwentaryzować z zastosowaniem kodów kreskowych, automatycznie generować dokumenty, takie jak: arkusze wpisu, wykazy różnic czy podsumowania przeprowadzonej inwentaryzacji. AssetsNinja wyręczy Cię w przygotowaniu dokumentów dotyczących obrotu majątkiem LT, PT, OT, MT. Kolejnym udogodnieniem jest łatwa możliwość ustalenia różnic między stanem ewidencyjnym, a elektronicznym spisem z natury. Kolejnym wartościowym dodatkiem jest możliwość tworzenia rozbudowanych raportów i zestawień przygotowanych do wydruku.

Inwentaryzacja środków trwałych (czytaj więcej) to proces niełatwy oraz obciążony ryzykiem pomyłki, dlatego zainwestowanie w odpowiedni program do ewidencjonowania jest tym ważniejsze. Ewidencja środków trwałych z użyciem oprogramowania AssetsNinja to plusy, których nie możesz ignorować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *