Od wielu lat Polacy wyjeżdżają z ojczyzny w poszukiwaniu pracy. Jednych zmusiły do tego niskie zarobki na wcześniejszym stanowisku w kraju, inni natomiast szukają lepszych perspektyw rozwoju. Powodów wyjazdu z kraju jest prawdopodobnie tak dużo, jak i samych wyjeżdżających. Czymś, co ich łączy jest to, że spora część z nich podjęła decyzję o założeniu własnej działalności gospodarczej.
BIURO DORADCZE – OBSŁUGA FIRM W NIEMCZECH – www.spolkawniemczech.pl
Myśląc o założeniu własnej działalności gospodarczej po niemieckiej stronie Odry warto przedyskutować swój pomysł ze specjalistą w tej dziedzinie. Gdzie kogoś takiego znaleźć? Odpowiedź jest dość prosta – w biurze doradczym. Pracownicy takiego biura to specjaliści z różnych dziedzin (np. prawo, księgowość), którzy w profesjonalny sposób zajmują się obsługą firm w Niemczech. Wśród oferowanych przez takie biura usług możemy znaleźć:
- pomoc w znalezieniu lokalu na działalność,
- ubezpieczenia firm,
- wpis do izby rzemieślniczej,
- pomoc prawną,
- prowadzenie księgowości,
- wpis do ewidencji działalności gospodarczej,
- tłumaczenia,
- rejestrację firmy w urzędzie skarbowym.
W tym miejscu dodać należy, że polskie biura doradcze coraz częściej otwierają swoje placówki także po niemieckiej stronie Odry, co znacznie ułatwia korzystanie z ich usług. Co ważne rozmowa z pracownikiem biura odbędzie się w języku polskim, a zatem nie będzie żadnych barier językowych ani problemów z tłumaczeniem.
ADRES WIRTUALNY – KIEDY WARTO Z TEGO SKORZYSTAĆ?
Niemieckie prawo wymaga od przyszłego przedsiębiorcy, by w czasie rejestracji swojej działalności gospodarczej podał adres, który będzie miała siedziba jego firmy. Jest to warunek konieczny, ponieważ dzięki temu możliwe będzie chociażby prowadzenie urzędowej korespondencji. Początkujący przedsiębiorca nie zawsze ma fundusze na wynajęcie lub kupno lokalu, który będzie siedzibą jego firmy. Taki wymóg może wydawać się nieco uciążliwy, zwłaszcza w przypadku osób, które jak opiekun osób starszych, czy hydraulik, swoją pracę wykonują u klienta. Z pomocą młodemu przedsiębiorcy przychodzą wtedy biura wirtualne, które w dość szerokim wachlarzu swoich usług mają te polegające na udostępnianiu adresu na siedzibę firmy oraz prowadzenie korespondencji. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest fakt, że na ogół biura wirtualne posiadają bardzo dobrą lokalizację, np. w centrum miasta, gdzie ceny wynajmu są zdecydowanie wyższe. Prestiżowa lokalizacja przekłada się często na większą ilość klientów, a to z kolei oznacza wyższe zarobki przedsiębiorcy.
Rejestracja spółki w Niemczech – koszty i obsługa
Jak widać młody przedsiębiorca stawiający swoje pierwsze kroki na niemieckim rynku, bez względu na to, w jakiej branży podejmuje działalność, nie jest zostawiony sam sobie i może liczyć na wsparcie oraz pomoc pracowników chociażby biura doradczego, czy biura wirtualnego. Warto skorzystać z pomocy tych, którzy zajmują się obsługą firm w Niemczech. Dzięki temu mamy szansę uniknąć błędów, które mogą okazać się dość poważne w skutkach i już na starcie podciąć skrzydła młodego przedsiębiorcy.