Zakup auta na firmę – czy to się opłaca?

[REKLAMA]

Kupując samochód trzeba mieć świadomość tego, że po pewnym czasie straci on na swojej wartości. Nigdy nie odzyskasz początkowej zainwestowanej sumy. Czy opłaca się więc kupować samochód na firmę? Czy nie lepszą inwestycją będzie jego wynajem?

Coraz bardziej popularny staje się wynajem krótkoterminowy i długoterminowy samochodów. Tego typu usługi oferuje wiele firm, m.in. 4Mobility. Wypożyczając samochód na określony czas firma wiele zyskuje. Przede wszystkim nie musi obciążać się kosztami związanymi z zakupem auta. Wszystkimi sprawami technicznymi, jeżeli chodzi o serwisowanie pojazdu zajmuje się wypożyczalnia. Wystarczy stawić się na umówionych spotkaniach w warsztacie, a zostanie wymieniony olej, wymienione koła, a także wykonany przegląd techniczny samochodu. To wszystko powoduje, że firma nie musi ponosić żadnych dodatkowych kosztów, oprócz tankowania auta. Jest to więc dogodne rozwiązanie dla wszystkich firm, które chcą korzystać z samochodów, a jednocześnie nie chcą sobie brać na głowę technicznych spraw związanych z ich serwisowaniem.

Dlaczego firma powinna wynajmować auta?

W niektórych korporacjach panuje zwyczaj, że każdy pracownik otrzymuje samochód służbowy. Sporym obciążeniem dla budżetu firmy byłoby kupowanie auta dla każdego nowego pracownika, który nie wiadomo, czy pozostanie długo w firmie. W takiej sytuacji, lepiej, aby firma zdecydowała się na wynajem samochodu. Będzie to dla niej dużo tańsze i bardziej rozsądne pod względem logistycznym i ekologicznym rozwiązanie. Wypożyczone auto nie będzie generowało żadnych dodatkowych kosztów i będzie bezproblemowym sposobem ułatwienia życia pracownikom.

 

Biorąc auto na firmę trzeba liczyć się z koniecznością załatwiania wielu formalności. Trzeba pamiętać o obowiązkowych przeglądach technicznych, wykupowaniu ubezpieczenia, a także innych operacjach serwisowych. Wypożyczając auto, wszystkie te problemy przestają istnieć. Dlatego jest to tak dogodna forma proponowana wielu firmom. Coraz więcej podmiotów gospodarczych z tych możliwości korzysta, ułatwiając sobie życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *