Czy warto nakładać bazę pod lakier do paznokci?

[REKLAMA]

Manicure hybrydowy staje się coraz popularniejszy. Prosty w wykonaniu, a przy tym estetyczny może być stworzony nawet w domowym zaciszu. Aby jednak manicure dobrze prezentował się na paznokciach, koniecznie trzeba odpowiednio przygotować płytkę. Jednym z etapów przygotowania do manicure hybrydowego jest nałożenie na paznokcie specjalnej bazy. Dlaczego trzeba ją nakładać i jak ją prawidłowo aplikować?

Bazy do paznokci – po co je stosować?

Bazy powinno się stosować przy manicure hybrydowym. Nałożenie bazy jest elementem obowiązkowym i od niej zależy, jaki efekt na paznokciach się uzyska. Dobra baza pod lakier pomoże w wyrównaniu płytki paznokcia, nadaje jej jednolitą powierzchnię, wyglądzie. Baza sprawia również, że pozostałe warstwy kosmetyków znacznie lepiej przylegają do płytki. Bazy do paznokci o gęstej konsystencji umożliwiają też nadbudowanie i przedłużenie płytki paznokcia.

Jaką bazę do paznokci wybrać?

Bazy do paznokci hybrydowych występują w różnych rodzajach. Najczęściej dzieli się je ze względu na składniki, które zawierają. W sprzedaży dostępne są m.in. bazy witaminowe i regeneracyjne. Ich zadaniem jest odżywienie płytki paznokciowej, co sprawia, że jest ona silna i zdrowa. Takie działanie bazy jest bardzo ważne, ponieważ lampa UV wykorzystywana do zrobienia hybrydy, osłabia paznokcie. Niestosowanie bazy oznacza więc ich znaczne osłabienie. Po bazy witaminowe warto sięgać, jeśli paznokcie nie tylko wymagają upiększenia, ale i odżywienia. Baza witaminowa może pełnić rolę odżywki.  Witaminowe bazy do paznokci dostępne są na: https://www.perfumeria.pl/collections/makijaz-paznokcie-lakiery-i-bazy

Drugim typem baz pod hybrydy, jaki można zastosować to produkty o działaniu wygładzającym i wyrównującym. Pozwalają one również przedłużyć płytkę. Bazy tego typu wyróżniają się dość gęstą konsystencją.

Kobiety, które szukają wydajnej bazy pod lakiery hybrydowe, wybrać mogą preparaty o lekkiej, płynnej konsystencji.

Rola bazy do paznokci w manicure hybrydowym 

Manicure hybrydowy bez bazy jest możliwy, ale efekt nie będzie zadowalający. Wynika to z tego, że bez bazy będzie on trzymać się o wiele krócej. Lakier będzie odpryskiwać i pękać. Baza odpowiada również za zwiększenie przyczepności lakieru hybrydowego i jego trwałość. Rolą bazy jest również ochrona płytki przed przebarwieniami. Na te paznokcie narażone są, szczególnie jeśli często sięga się po kolorowe lakiery.

Jak stosować bazy do paznokci?

Kluczem do perfekcyjnego manicure hybrydowego jest nałożenie kosmetyków w odpowiedniej kolejności. Bazę pod hybrydy nakłada się przed pomalowaniem paznokci lakierem. Baza powinna być utrwalona w lampie UV. W efekcie tego utrwalania baza powinna całkowicie wyschnąć. Dopiero na suchą bazę można nakładać lakier hybrydowy, który również utwardza się w lampie do manicure hybrydowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *