Wypadanie włosów po ciąży- co robić?

[REKLAMA]

Każda młoda mama musi przejść przez okres wypadania włosów. Choć niekiedy wygląda to groźnie, ponieważ włosy wypadają garściami i robi się ich zdecydowanie mniej na głowie, nie należy się tym martwić. Oczywiście warto zrobić wszystko, co jest możliwe, aby włosy zaczęły odrastać.

Włosy zaczęły wypadać? Spokojnie, to normalne.

Podczas ciąży poziom estrogenu jest wciąż wysoki, a dzięki temu włosy nie wypadają, są piękne i lśniące. Natomiast po porodzie, następuje spadek hormonu i około 3 miesiąca włosy zaczynają wypadać i najczęściej wypada ich tyle, ile powinno wypaść podczas ciąży. Warto pamiętać, że normą jest, jeśli wypada około 100 włosów dziennie. Jednak młoda mama, krótko po porodzie może być rozchwiana emocjonalnie, często ze względu na złe samopoczucie, utratę pięknej figury oraz nadmierne wypadanie włosów.

Jak wzmocnić włosy po porodzie?

W czasie kiedy kobieta karmi piersią, nie wolno przyjmować wszystkich suplementów diety, dostępnych w aptekach. Jest to bardzo ważne, ponieważ kobieta karmiąca nie może przyjmować zbyt dużych dawek witamin i minerałów. Dlatego najlepszym sposobem na wzmocnienie włosów, paznokci i skóry podczas karmienia piersią jest zróżnicowana i zbilansowana dieta. Powinny się w niej znaleźć produkty takie jak: żółtka jaj, wątróbka, mąka sojowa, ryżowa, pełnoziarnista, pomidory, marchew i szpinak. Wymienione produkty są źródłem witaminy B, m. in. biotyny, inaczej witaminy B7 lub witaminy H, która odpowiada za zdrowe włosy, skórę i paznokcie.

Biotyna najlepszym sposobem na wypadanie włosów po porodzie?

Wypadanie włosów po porodzie powinno ustąpić po około 9 miesiącach. Jeśli włosy wypadają znacznie dłużej, a kobieta nie karmi już piersią, może przyjmować suplementy z biotyną np. Biotyna Multieffect, PharmoVit Biotyna, Biotebal 5 mg to dawka, która pomoże uzupełnić niedobory biotyny, a co za tym idzie, poprawi się kondycja cery, włosów i paznokci. Decydując się na preparaty z biotyną, warto zdecydować się na taki, który ma najwyższą biodostępność, co oznacza, że substancja wchłania się szybko i w możliwie jak największej dawce. Trzeba mieć na uwadze, że suplementy z biotyną powinny być przyjmowane tylko w przypadku niedoboru tej witaminy np. jeśli jest za mała podaż produktów bogatych w biotynę, a zostały zauważone objawy np. szara skóra, kruche paznokcie oraz wypadające włosy. Warto wiedzieć także, że biotyna ma zdolność do syntetyzowania w jelitach, więc suplementacja biotyny jest szczególnie wskazana np. po leczeniu antybiotykiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *