Fakty i mity na temat żywotności baterii w laptopie

[REKLAMA]

Podczas kupowania nowego laptopa zwracamy uwagę na markę producenta, wielkość wyświetlacza, parametry procesora i wiele innych czynników. Wśród nich powinna znaleźć się pojemność i właściwości baterii, o których często zapominamy. Solidna i wytrzymała bateria pozwoli na swobodne korzystanie z komputera z daleka od gniazdka elektrycznego. Mocna bateria to również większy komfort pracy na laptopie przy maksymalnej wydajności urządzenia. Na temat żywotności baterii powstało wiele faktów i mitów – my przedstawiamy te najpopularniejsze.

Fakty na temat żywotności baterii

Należy unikać ładowania laptopa do pełna – FAKT!
Dokładnie tak, przyjmuje się, że najlepiej ładować baterię w laptopie do poziomu ok. 92%. Bateria zapamiętuje pełne cykle ładowania, dlatego należy unikać jej ładowania do pełna.

Nie powinno się dopuszczać do całkowitego rozładowania baterii – FAKT!
Podobnie jest z całkowitym rozładowaniem. Warto podłączyć laptopa do sieci, gdy ostrzega nas o spadku energii na poziomie ok. 12-15%.

Nie należy przegrzewać laptopa – FAKT!
Podczas ładowania laptopa lepiej unikać dodatkowych źródeł energii i pozostawiania urządzenia np. przy grzejnikach, oknach, narażając go na działanie promieniowania słonecznego. Ładując komputer najlepiej jest go ustawić na płaskiej powierzchni.

Mity na temat żywotności baterii

Warto wyjmować baterię podczas zasilania sieciowego – MIT!
Kiedyś rzeczywiście można było spotkać osoby, które podczas podłączenia komputera do zasilania wyjmowały baterię. Było to jednak rozwiązanie w przypadku baterii starszych – niklowych. Obecnie wiele laptopów posiada wbudowane na stałe baterie, których nie można wyjmować.

Należy odłączać kabel zaraz po naładowaniu sprzętu – MIT!
Nic się nie stanie, jeśli pozostawimy kabel po naładowaniu. Baterie są chronione przed przeładowaniem. Odpięcie kabla ma więc jedynie za zadanie zwiększyć komfort, abyśmy mogli przenieść się z laptopem w dowolne miejsce.

Wymagane jest sformatowanie baterii – MIT!
W przypadku pierwszego ładowania nowego laptopa należy postępować zgodnie z zaleceniami zawartymi w instrukcji. Formatowanie baterii w wielu przypadkach nie jest już obowiązkowe.

Więcej na temat parametrów i właściwości baterii znajdą Państwo na stronie: https://akcesoriamarket.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *