Gdzie kupić baterie do laptopa?

[REKLAMA]

Większość współczesnych komputerów to urządzenia przenośne. Regularnie odchodzi się od komputerów stacjonarnych, które są mniej praktyczne niż mobilne laptopy. Jeżeli mówimy o laptopach, jednym, z newralgicznych elementów takich komputerów jest ich bateria. Jak się pewnie domyślasz, żeby nie kupować całego nowego laptopa, często wystarczy wymiana samej baterii. Niestety, jej wybór nie jest tak prosty, jak się może wydawać. Sprawdzamy, jak wybrać baterię do laptopa i na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego podzespołu. Podpowiadamy też, gdzie kupić baterię do komputera mobilnego z długą gwarancją.

Jak dobrać baterię do laptopa?

Jeżeli interesują Cię baterie do laptopów, kluczowe jest, żeby postawić na produkt, który będzie do niego pasować. Oczywiście możesz zdać się przy tym na pomoc sprzedawcy, szczególnie jeżeli decydujesz się na zakupy stacjonarne. Te mogą być jednak pozbawione sensu, ponieważ w Internecie baterię do laptopa możesz kupić znacznie taniej. Przy jej wyborze zwróć uwagę na kilka kwestii, tj.:

  • Numer partii, producent i model – numer partii to unikalny identyfikator, który pozwala zidentyfikować daną część u producenta. Możesz go sprawdzić w swoim laptopie na etykiecie, która najczęściej znajduje się od spodniej części mobilnego komputera. Oprócz tego musisz zwrócić uwagę na markę sprzętu oraz model. Jeżeli nie możesz takich informacji zidentyfikować na etykiecie, zweryfikujesz je z poziomu systemu operacyjnego, sprawdzając właściwości komputera.
  • Natężenie – przez natężenie rozumiemy pojemność akumulatora. Jak się pewnie domyślasz, im jest ona wyższa, tym Twój komputer będzie dłużej pracować na jednym ładowaniu. Pojemność akumulatorów jest mierzona w amperach, a więc jednostkach natężenia prądu elektrycznego. Zwykle pojemność baterii jest podawana w miliamperogodzina (mAh). Pamiętaj, że 1000 mAh to równowartość 1 Ah (amperogodzina).
  • Napięcie – od tego, jakie napięcie ma bateria, zależy zdolność energii do wykonania określonej pracy. Napięcie jest stałe lub zmienne i podawane w jednostce, jaką jest wolt (V), aczkolwiek w przypadku akumulatorów zawsze jest ono stałe. Oprócz tego wyróżniamy cztery rodzaje pomiarów napięcia, a więc neutralne (przy odłączonej baterii), nominalne (np. 3,7 V, 5,2 V, 10,2 V, 12 V), ładowania (podczas procesu ładowania) i rozładowania (podczas rozładowywania). Baterie komputerów zwykle mają napięcie 7,2 V, 9,6 V, 10,8 V, 11,1 V i 14,4 V. Pamiętaj, żeby dobrać akumulator o napięciu najbardziej zbliżonym do oryginalnej baterii.
  • Moc – moc podawana w Watach jest iloczynem napięcia i natężenia prądu. W ten sposób wiesz, ile energii zużywa bateria Twojego komputera. Moc jest mierzona w watogodzinach (Wh), mnożąc napięcie i natężenie, a więc pojemność.

AkcesoriaMarket.pl – najlepsze miejsce do zakupu baterii do laptopów

Oczywiście w sieci znajdziesz wiele miejsc, gdzie możesz kupić baterię do swojego komputera. Niestety, nie wszystkie sklepy są fair wobec swoich klientów. Zdarza się bardzo często, że sklep daje wyłącznie 1 rok gwarancji na akumulator do komputera przenośnego. W takiej sytuacji wielokrotnie taka bateria pracuje bez zarzutów, ale przez okres niewiele ponad roku, po czym się psuje.

W ostatnim czasie natrafiliśmy na serwis AkcesoriaMarket.pl, który również sprzedaje baterie do laptopów. Co nie jest bez znaczenia, gwarancja jest tam aż 2-letnia. Oprócz tego nie ma żadnego problemu z doborem optymalnego akumulatora. Nie musisz znać kształtu, napięcia czy natężenia. Wystarczy skorzystać z intuicyjnej wyszukiwarki, podając jedynie model laptopa. Po chwili użytkownikowi wyświetlają się baterie bezpieczne i kompatybilne z jego sprzętem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *