Co gdy mamy problem z bakteriami dróg moczowych?

[REKLAMA]

Bakterie znajdujące się w drogach moczowych posiada każdy, jednakże nie zawsze przeradzają się one w infekcję. Warto wiedzieć co zrobić, żeby ich unikać oraz jak się zachowywać, kiedy zauważy się ich specyficzne objawy.

Co to takiego infekcja dróg moczowych?

Bakterie znajdujące się w drogach moczowych powodują infekcje. Bez względu na płeć rozpoczynają się one w taki sam sposób, a mianowicie pojawia się pieczenie w trakcie oddawania moczu. Nie jest ono tak dotkliwe, żeby skłonić do wizyty u lekarza. Jednakże, w niedługim czasie od pierwszego objawu pojawia się bardzo intensywne parcie na pęcherz. Sprawia ono, że większą część dnia spędza się w toalecie. Wydala się tylko parę kropel, a oczekiwane uczucie wytchnienia nie nadchodzi. Dodatkowo, pojawia się również pieczenie oraz ból uplasowany przy cewce moczowej.

Jak bakterie dostają się do dróg moczowych?

Bakterie znajdują się w drogach moczowych kobiet oraz mężczyzn i nie w każdym przypadku powodują infekcje. Dotykają one przede wszystkim kobiet, a jest to związane z krótką cewką moczową. To właśnie ona umożliwia bakteriom szybkie oraz bezproblemowe przedostanie się do pęcherza. Oprócz tego znajduje się ona w bezpośredniej odległości od ujścia pochwy oraz odbytu, czyli miejsc w których zgromadzone są duże ilości drobnoustrojów. Problem z bakteriami dotyczy przede wszystkim kobiet w młodym wieku, czyli między 20 a 30 rokiem życia. Na infekcje narażone są również kobiety, które przeszły już menopauzę. W ich przypadku jest to uwarunkowane mniejszą ilością estrogenów, który odpowiada za to, że błony śluzowe okolic intymnych są nieodpowiednio nawilżone. Młode kobiety zmagają się z infekcjami na skutek dużej aktywności seksualnej. Prowadzi to do zakażenia. Infekcje pojawiają się znacznie częściej u osób u których występują nieprawidłowości układu moczowo-płciowego, cukrzyca, czynniki genetyczne, rodzinne występowanie, intensywne życie seksualne, używanie substancji o działaniu plemnikobójczym. Infekcje pojawią się również u kobiet w ciąży oraz tych u których występują niewłaściwe bakterie w pochwie (mowa chociażby o BV). Zabiegi operacyjne i powikłania operacyjne to kolejne czynniki, które warto mieć na uwadze.

Co dalej?

W przypadku tego typu infekcji konieczne jest zastosowanie odpowiednich leków. Urinal, Furaginum, Femistina to tylko przykładowe propozycje. Pomagają one szybko i bezboleśnie, a do tego i sprawiają, że nieprzyjemne skutki uboczne infekcji odchodzą w zapomnienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *