Ile kosztuje nadruk na koszulce? Sprawdź ceny!

[REKLAMA]

Własny nadruk na koszulce to możliwość zaprezentowania światu swoich fascynacji, przekonań. Koszulka z nadrukiem to także doskonały nośnik reklamy, informacji o marce, nowym produkcie lub sposób na utrwalenie hasła promocyjnego. Jeśli chcesz zamówić własną kolekcję ubrań albo wykonać pojedynczy nadruk na koszulce, sprawdź, jakie technologie oferują firmy drukarskie oraz od czego zależy cena wykonania usługi.

Od czego zależy cena nadruków na koszulkach?

Cena nadruku na koszulce zależy od kilku zmiennych i wpływ na nią ma wybrana technika druku oraz jakość i typ farby. Każdy sposób nanoszenia nadruku zapewnia inny efekt, może też wpływać na trwałość grafiki i każdy też ma swoją cenę. Haft komputerowy czy folia flex to metody bardzo efektywne, ale ich cena jest wyższa niż np. sitodruku. W przypadku punktów drukarskich inna jest cena nadruku na koszulce dostarczonej przez klienta, a inna, gdy koszulka jest zapewniana przez drukarkę.

Czasami warto kupić koszulkę bezpośrednio w drukarni, niż szukać własnego źródła ubrań do wykonywania wydruków. Cena nadruku na koszulce zależy także od ilości zamówionych sztuk. Zwykle im jest ich więcej, tym koszt ozdobienia jednej koszulki spada, gdyż można na kilku wykorzystać ten sam projekt. Tak jest między innymi w przypadku sitodruku, czyli metody, która umożliwia wykonanie wielu ubrań z tym samym wzorem. Ponadto wielkość nadruku, stopień jego skomplikowania oraz ilość użytych kolorów nie pozostają bez znaczenia.

Wpływ na cenę ma także to, czy projekt graficzny zostanie dostarczony, czy musi go zaprojektować firma drukarska. Warto więc przed zamówieniem koszulek z nadrukiem zastanowić się nad tym, jak będą one wyglądać, ile sztuk odzieży potrzebujemy i w jakiej technologii trzeba będzie ją wykonać. Na tej podstawie zleceniobiorca jest w stanie podać dokładną cenę wykonania usługi.

Haft komputerowy na koszulkach

Haft to jeden z najbardziej cenionych i najstarszych sposobów na ozdabianie ubrań. Kiedyś wykonywało się go ręcznie, praca ta była żmudna i czasochłonna, dzisiaj doskonale sprawdza się haft komputerowy. Nowoczesny sprzęt pozwala na tworzenie kilku wzorów szybko i precyzyjnie, idealnie oddających projekt haftu. Haft komputerowy na koszulkach to metoda bardzo funkcjonalna, ale jednocześnie ekskluzywna, korzystają z niej najbardziej znane marki na świecie. Tekstylia tak znaczone są atrakcyjne i trwałe, a za pomocą komputera haftującego można nanieść wzór w wielu kolorach, uwzględniający napis czy logo.

Nadruk na folii flex

Folia flex także sprawdza się jako metoda nadruku, zwłaszcza przy mniejszych ilościach zamówionych koszulek. Projekt jest przygotowywany w formie wektorowej, a następnie przekazywany do plotera, który wycina go w specjalnej foli. W przypadku wzorów kolorowych ploter wycina elementy z różnych kolorów folii. Wzór aplikuje się poprzez wgrzanie go w tkaninę na prasie. Taki nadruk jest bardzo trwały, znosi wysokie temperatury prania.

Metoda sitodruku na koszulkach

Sitodruk to technika, która zapewnia trwałość i powtarzalność wzorów. Jest idealna w przypadku materiałów poliestrowych i bawełnianych i przy zamówieniach powyżej kilkunastu sztuk. Obrazek czy napis na koszulce powstaje, kiedy przez drobną siatkę tkaną, metalową lub wykonaną z włókien syntetycznych z naniesionym wzorem, przetłoczy się farbę do tkanin.

Nadruki na koszulkach w Gdańsku i Gdyni

Niezależnie od tego, z jakiej formy druku na koszulkach chcesz skorzystać i czy prowadzisz firmę w Gdyni, czy w Gdańsku, możesz zrealizować swój pomysł w Haftwear. Sitodruk, haft komputerowy i folia flex zapewniają najwyższą precyzję naniesienia wzoru na tkaninę, a obsługa punktu gwarantuje profesjonalne wykonanie każdego zlecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *