Czym się różnią typy przyczep ciężarowych?

Przyczepa ciężarowa to jeden z podstawowych elementów transportu drogowego, bez którego ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie firm transportowych. Jednak na rynku dostępne są różne typy przyczep ciężarowych. Różnią się one konstrukcją, ładownością i zastosowaniem. W artykule przedstawiliśmy najpopularniejsze typy przyczep ciężarowych, ich cechy i zastosowanie. Przeczytaj tekst i sprawdź, jaka przyczepa ciężarowa przyda się w Twoim biznesie.

Przyczepy plandekowe

Przyczepy plandekowe to jeden z najpopularniejszych typów przyczep ciężarowych. Występują one zarówno w opcji przyczep centralnoosiowych (https://www.redos.pl/przyczepy-redos/przyczepy-centralnoosiowe/), jak i przyczep na obrotnicy (https://www.redos.pl/przyczepy-redos/przyczepy-na-obrotnicy/). 

Charakteryzują się one otwartą budową oraz plandeką, która chroni ładunek przed czynnikami atmosferycznymi. Przyczepy te są bardzo uniwersalne i mogą być wykorzystywane w transporcie wielu rodzajów ładunków. Plandeka może być łatwo otwierana i zamykana, co ułatwia załadunek i rozładunek towarów. Dodatkowo, przyczepy te są często wyposażone w specjalne systemy umożliwiające regulację wysokości plandeki.

Przyczepy skrzyniowe

Przyczepy skrzyniowe to kolejny popularny typ przyczep ciężarowych, charakteryzujący się zamkniętą, sztywną budową. Skrzynie są zazwyczaj wykorzystywane do przewozu dużych gabarytów.

Charakterystyczne dla przyczep skrzyniowych jest to, że ich zamknięta konstrukcja zapewnia ochronę ładunku przed czynnikami atmosferycznymi, co szczególnie przydatne jest w przypadku transportu towarów wrażliwych na wilgoć lub temperaturę. 

Przyczepy fugonowe

Przyczepy fugonowe, zwane chłodniczymi to kolejny typ przyczep ciężarowych, w których wykorzystuje się izolację termiczną. Wewnątrz przyczepy jest umieszczony system chłodzenia, który utrzymuje stałą temperaturę wewnątrz. Przyczepy chłodnicze są stosowane do transportu żywności, leków i innych towarów wymagających utrzymania niskiej temperatury.

Jeśli potrzebujesz odpowiedniej przyczepy ciężarowej do transportu swoich ładunków, to warto zwrócić uwagę na ofertę producenta Redos. Dzięki szerokiemu asortymentowi przyczep, Redos oferuje swoim klientom różnorodne rozwiązania, które doskonale sprawdzą się w transporcie ładunków o różnej wielkości i wadze. Wejdź na stronę https://www.redos.pl i skontaktuj się z producentem w celu przedstawienia oferty. Przedstawione produkty na pewno będą odpowiadać Twoim potrzebom transportowym w firmie.

Źródło zdjęcia: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *