Ponadczasowy i nowoczesny. Postaw na Fiata Punto

[REKLAMA]

Mówisz Fiat Punto i co myślisz? Prosty, niewielki, wygodny. Jego młodzieńczy urok trwa już od kilkunastu lat i nie zamierza przeminąć. Ponadczasowy styl przypadł do gustu wielu kierowcom, którzy cenią auto za jego niezawodne rozwiązania oraz wdzięczną sylwetkę. Jednocześnie to jeden z najbardziej uniwersalnych kompaktów na rynku.

Minimalizm do potęgi

Od roku 1993, gdy Fiat Punto po raz pierwszy opuścił fabrykę, stopniowo stawał się jednym z najchętniej wybieranych aut do jazdy po mieście. Jego zadaniem było zastąpienie wysłużonego już nieco Fiata Uno. I był to strzał w dziesiątkę! Kierowcy docenili model ze względu na minimalistyczne rozwiązania, prostą sylwetkę i komfortowe wnętrze. Samochód był idealny zarówno do jazdy po zatłoczonych ulicach, jak i podróży z rodziną. Jego uniwersalność widoczna jest zresztą do dziś – o czym świadczą coraz to nowsze generacje Fiata Punto.

Nowoczesny, ale konkretny

Dealerzy Fiata oferują dziś nieco podkręconą wersję tego modelu. Zachowali jednak jego świeżość, młodzieńczość oraz niezawodność. Wszystko jest przejrzyste, bez zbędnych zdobień. Proste nadwozie, wygodne fotele, niewymagająca tapicerka i uproszczona maska to zbiór cech, które stanowią ideał dla kierowców ceniących sobie konkrety. Twórcy modelu nie zapomnieli rzecz jasna o udogodnieniach technicznych. Fiat Punto zaopatrzony został w system multimedialny ze zintegrowaną nawigacją. Podczas jazdy możesz wszystko: sprawdzić Twittera, posłuchać muzyki,  przejrzeć newsy. Dodatkowa funkcja HD Traffic informuje kierowcę o możliwych korkach i utrudnieniach, co pozwala podejmować szybsze decyzje podczas jazdy.

Postaw na niezawodność

Fiat Punto słynie również z niezawodnych rozwiązań technicznych. Może być dumny ze swojego silnika: solidnie wykonanego, wytrzymałego i zawsze gotowego do pracy. Pod maską znajduje się jednostka benzynowa 1.2 Fire 69 KM. Pracuje płynnie i spełnia niezbędne wymogi związane z ochroną środowiska. Do tego jest wydajny – spalanie w cyklu mieszanym wynosi raptem 5,3 l/100 km. Prędkość maksymalna o wartości 155 km/h oraz maksymalny moment obrotowy o wartości 102 Nm (kgm) przy obr./min wystarczy, by cieszyć się komfortową jazdą po mieście, a do tego liczyć na wigor tego uniwersalnego młodzieniaszka. Dealerzy Fiata proponują auto w wersji Pop, w której na kierowcę czekają dodatkowe udogodnienia: klimatyzacja manualna,  system sygnalizacji awaryjnego hamowania (ESS) czy elektryczne dwustopniowe wspomaganie kierownicy Dualdrive.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *