Tanie OC – czy takie jeszcze istnieje?

Chociaż zeszłoroczne podwyżki ubezpieczenia OC dały się kierowcom mocno we znaki, obecnie zauważalny jest delikatny spadek cen. Mimo że na rynku ubezpieczeniowym trudno będzie znaleźć oferty zbliżone do tych sprzed kilku lat, nadal można dotrzeć do ubezpieczenia OC w atrakcyjnej cenie. Gdzie szukać takich ofert?

W porównaniu z 2015 rokiem, ceny ubezpieczenia OC wzrosły nawet o 55 proc. Chociaż obecnie obowiązkowa polisa jest nieco tańsza, średni koszt waha się w granicach 1000 zł. To dla wielu kierowców nadal dużo – szczególnie, że jeszcze niedawno płacili ponad dwukrotnie mniej. Nic więc dziwnego, że właściciele aut zastanawiają się, czy mają szansę nad wykupieniem nieco tańszego ubezpieczenia.

Porównuj oferty, by kupić najtańsze OC

Większość kierowców ciągle popełnia ten sam błąd – decyduje się na skorzystanie z oferty dotychczasowego ubezpieczyciela, licząc na atrakcyjne warunki współpracy. Co prawda w tym przypadku można otrzymać dodatkową zniżkę za przedłużenie umowy (np. w PZU zniżka wynosi 5 proc.), jednak niekiedy zmiana towarzystwa ubezpieczeniowego jest korzystniejsza.

Jeśli zależy Ci na wyborze najlepszej polisy, OC najtaniej na Rankomat.pl znajdziesz. Jest to porównywarka, która pozwala zaoszczędzić nawet do 50 proc. Jak to działa?

  • Wypełniasz formularz, podając swoje dane i dane ubezpieczanego pojazdu.
  • Otrzymujesz informację zwrotną dotyczącą proponowanych polis od wszystkich ubezpieczycieli lub wyłącznie najtańszą ofertę.
  • Jeśli decydujesz się na zawarcie umowy, robisz to bez wychodzenia z domu.

Po opłaceniu składki, otrzymujesz polisę za pośrednictwem maila. Ponadto towarzystwo ubezpieczeniowe wysyła drugą wersję listownie.

W ten sposób można wykupić również OC dla młodych kierowców, co pozwala zaoszczędzić nawet 700 zł.

Czy najtańsze OC to dobry pomysł?

O ile w przypadku AC czy innej polisy kierowanie się ceną nie jest dobrym rozwiązaniem, tak ubezpieczenie OC to zupełnie inna kwestia. Tutaj jak najbardziej wybór najtańszej oferty ubezpieczyciela ma uzasadnienie, ponieważ OC jest polisą regulowaną ustawowo. Oznacza to, że zarówno zakres ochrony, jak i przysługujące sumy gwarancyjne są identyczne dla każdego towarzystwa ubezpieczeniowego. Niezależnie więc od tego, na jaką ofertę się zdecydujesz, w razie spowodowania stłuczki czy wypadku to ubezpieczyciel przejmie na siebie finansową odpowiedzialność za zdarzenie drogowe i wypłaci pokrzywdzonym odszkodowanie.

Jeżeli przerażają Cię wysokie koszty obowiązkowej polisy, porównaj dostępne oferty. Nie przepłacaj za ubezpieczenie OC – szczególnie, że porównanie propozycji zajmuje zaledwie kilka minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *