10 cech najlepszych kursów do nauki języków obcych

[REKLAMA]

Chcesz nauczyć się języka obcego i zależy ci na dobrych efektach twoich starań? Z pewnością więc zastanawiasz się nad wyborem kursu językowego. Ich oferta dostępna na rynku jest obecnie naprawdę szeroka. Są wśród nich zarówno kursy prowadzone w tradycyjnych szkołach językowych, szkolenia korespondencyjne np. te oferowane przez szkołę ESKK oraz kursy internetowe. Podjęcie decyzji co do wyboru odpowiedniego rodzaju szkolenia bywa trudne.

Sprawdźmy więc jakimi cechami powinny charakteryzować się dobre kursy językowe, z których będziesz w pełni zadowolony.

  1. Ciekawe

Nauka języka nie jest zadaniem łatwym. Dlatego warto wybierać kursy, które są ciekawe i nowoczesne. Tradycyjne metody uczenia się mogą bowiem doprowadzić cię do szybkiej utraty motywacji. Ciekawy kurs językowy to taki, który korzysta z nowoczesnych metod uczenia się (np. poprzez aplikacje mobilne) a przy tym porusza współczesne kwestie, dzięki czemu możesz zaangażować się w naukę bazując na swojej wiedzy i zainteresowaniach.

  1. Praktyczne

Zadbaj o to, by kurs językowy, który wybierzesz był praktyczny. A więc, jeśli jesteś osobą, która decyduje się na naukę języka od podstaw nie wybieraj poziomu, który cię przerasta. Natomiast jeśli zależy ci na poprawieniu swojej sytuacji na rynku pracy postaw na kursy biznesowe.

  1. Rozwijające samodzielne myślenie

Dobry kurs językowy nie podaje ci gotowych regułek i definicji a uczy samodzielnie myśleć i dedukować. Wydawać się to może trudne, ale takie kursy pozwalają wynieść znacznie więcej wiedzy.

  1. Uczące mówić

Osobom, które uczą się języków najczęściej zależy na tym by nie mieć problemów z komunikacją z obcokrajowcami. Dlatego warto wybierać kursy, które przede wszystkim stawiają na ćwiczenia z mówienia i prowadzenia konwersacji z innymi

  1. Elastyczne czasowo

Nie ukrywajmy, większość osób jest obecnie bardzo zapracowana. Przez to regularne uczestnictwo w zajęciach bywa problemem. Dlatego też dobry kurs języka obcego powinien dawać ci możliwość uczenia się wtedy, gdy masz na to czas.

  1. Możesz uczyć się wszędzie

Wielu z nas nie jest w stanie regularnie dojeżdżać na zajęcia w szkole językowej położonej na drugim końcu miasta. Warto więc postawić na szkolenia i kursy, które pozwalają uczyć ci się wszędzie – w drodze do pracy, w kawiarni czy w domu. To spora oszczędność czasu.

  1. Dobry stosunek jakości do ceny

Nikt z nas nie chce przepłacać. To oczywiste. Pamiętajmy jednak, że tanie kursy nie zawsze są w stanie zaoferować nam naukę na wysokim poziomie. Aby uniknąć problemów z tym związanych i swojego rozczarowania warto sprawdzać opinie o kursach w sieci.

  1. Zróżnicowane ćwiczenia

Tak, mówienie, jest ważne, niemniej jednak trudno poprawnie się porozumiewać gdy nie znamy zasad gramatyki. Dlatego też ćwiczenia, które musisz wykonywać w trakcie kursu językowego powinny być jak najbardziej zróżnicowane. Nie tylko uczyć cię nowych słów, ale również poprawnej pisowni, gramatyki czy rozumienia tekstu czytanego i komunikatów głosowych. Tylko wtedy masz szansę płynnie porozumiewać się w języku obcym.

  1. Wsparcie gdy go potrzebujesz

Podczas nauki języka możesz natrafić na różnego rodzaju trudności i problematyczne kwestie, których rozwiązanie może być dla ciebie niemożliwe. Dlatego też dobry kurs to taki, w którym możesz liczyć na pomoc nauczyciela lub mentora nawet jeśli uczysz się zdalnie. Tylko wtedy rozwiejesz wszystkie wątpliwości i nauczysz się mówić poprawnie.

  1. Certyfikat lub zaświadczenie

Jeśli uczysz języka obcego, ponieważ jego znajomość może pomóc ci w rozwinięciu kariery zawodowej z pewnością zależy ci na potwierdzeniu swojej wiedzy. Dlatego sprawdź, czy kurs, który wybierasz daje ci możliwość otrzymania certyfikatu językowego lub zaświadczenia o ukończeniu kursu na danym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *