Nauka angielskiego u najmłodszych

[REKLAMA]

Nauka języka obcego jest w dzisiejszych czasach normą, która w dużej mierze decyduje o przyszłości każdego z nas. Język może okazać się kluczowy w wybranej szkole, zdobyciu wymarzonej pracy czy podróżowaniu zarówno po wybranych państwach jak i całym świecie. Aktualnie drugim językiem, znanym przez większość społeczeństwa jest język angielski. Jego znajomość nikogo już nie dziwi, można powiedzieć, że jest wręcz oczekiwana w większości przypadków. Podane wyżej powody przemawiające na korzyść nauki języków to jedynie kilka przykładów, które mogą przyczynić się do skłonienia rodziców do zastanowienia się nad przyszłością dziecka i zapisania go na kurs języka angielskiego dla dzieci. 

Nauka języka obcego – kiedy zacząć?

Dzieci zaczynają uczyć się języka angielskiego w zasadzie dopiero w szkole podstawowej, gdy są w wieku 7 lub 6 lat. Może się wydawać, że jest to dobry wiek do rozpoczęcia nauki drugiego języka. Jednakże warto wiedzieć, iż najnowsze badania jasno wskazują, że dzieci najlepiej uczą się języka do 12 roku życia. Owe wyniki pokazują jasno, że najbardziej owocne efekty nauki języka obcego będziemy mogli zaobserwować właśnie przed ukończeniem 12 lat. To może budzić wątpliwości. Należy wziąć pod uwagę, że dzieci poniżej lat 12 niekoniecznie mogą być chętne do nauki, nie muszą wykazywać chęci do uczenia się słów z nowego języka. Jak na to zaradzić, odpowiada angielski dla dzieci Łódź.

Jak wyglądają zajęcia z angielskiego dla dzieci w rzeczywistości?

Wielu nauka języka kojarzy się przede wszystkim ze żmudnym wkuwaniem na pamięć wielu słówek oraz uczeniem się gramatyki, która niekoniecznie jest zrozumiała, szczególnie gdy nie pokrywa się z językiem ojczystym dziecka. Na szczęście angielski dla dzieci Łódź propaguje kurs angielskiego dla dzieci, który przede wszystkim ma skupiać się na podopiecznych oraz ich potrzebach. Nie jest to restrykcyjna pogoń za efektami w nauce – wręcz przeciwnie – kształcenie polega tutaj przede wszystkim na zabawie. Wszystko po to, by dzieci niepotrzebnie nie zraziły się do języka i chętnie uczęszczały na kurs języka obcego dla dzieci. Oczywiście lekcje odbywają się z użyciem najnowocześniejszych technologii, by nie były monotonne i zainteresowały wszystkich. Na zajęcia mogą uczęszczać dzieci w wieku przedszkolnym jak i znacznie starsi uczniowie szkoły podstawowej.

Rozkład zajęć dla trzech grup wiekowych

Grupa wiekowa 4-6 lat

Najmłodsza grupa dopiero „raczkuje” w języku angielskim, mimo to, już w tym momencie poza podstawowymi słówkami wdrażane są proste zwroty. Do tej grupy należą dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Jej nauka opiera się głównie na:

 • Nauce piosenek po angielsku,
 • Liczeniu do 20,
 • Zaznajomienia się ze słówkami opisującymi kolory, ubrania, podstawowe części ciała, a także święta,
 • Znają podstawowe przywitania i pożegnania,
 • Nauce piosenek po angielsku.

Grupa wiekowa 7-9 lat

Nieco starsza grupa ma już większy zakres wiedzy od młodszej, ale nadal dostosowany do swojego młodego wieku. Dzieci w tej grupie wiekowej między innymi:

 • Odpowiadają na proste pytania, np. o samopoczucie pełnym zdaniem,
 • Uczą się opisywać zdjęcie, przebieg dnia,
 • Poznają słówka nazw mebli, pomieszczeń, zawodów, 
 • Uczą się angielskiego alfabetu i literowania,
 • Potrafią zapytać o drogę lub wskazać miejsce docelowe.

Grupa wiekowa 10-12 lat

Ostatnia, najstarsza grupa w wieku od IV do VI szkoły podstawowej wykorzystuje wiedzę zdobytą we wcześniejszych latach, dzięki czemu potrafi już:

 • Napisać krótkie teksty po angielsku, np. opowiadanie,
 • Dyskutować na najróżniejsze tematy,
 • Czytać ze zrozumieniem nieco trudniejsze teksty oraz o nich rozmawiać, 
 • Zademonstrować swoje umiejętności językowe podczas rozwiązywania quizów, występowania w przedstawieniach czy przygotowanych przez siebie prezentacji.

Przyszłość dziecka

Przy okazji nauki angielskiego dla dzieci, rozwijają one swoje umiejętności językowe ponad program nauczania w szkole. Ponadto na kursie języka angielskiego dzieci nie są w żaden sposób stresowane, wręcz przeciwnie – zachęca się je do dalszej pracy pochwałami, dzięki czemu odpowiadając na lekcji, są pewniejsze i mniej się denerwują. 

Właśnie dlatego kurs angielskiego dla dzieci to świetny wybór. Zapisz swoje dziecko na zajęcia z języka obcego i zapewnij mu lepszą przyszłość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *