Od czego zacząć naukę angielskiego?

[REKLAMA]

Angielski to zdecydowanie najpopularniejszy język na świecie. Można rozumieć go jako dialekt międzynarodowy, bo mimo iż w Europie popularne są też niemiecki, francuski czy rosyjski, to tak w każdym kraju Starego Kontynentu, jak i świata, można porozumieć się w języku angielskim. Pozostaje pytanie, od czego zacząć naukę tego dialektu.

Jak przygotować się do nauki angielskiego?

Nie brak osób, które nigdy wcześniej nie uczyły się języka angielskiego i chcą rozpocząć naukę od podstaw. Inne miały z nim kontakt w szkole, ale było to na tyle dawno, a nauka tak nieskuteczna, że są na poziomie początkującym. Zarówno jedni, jak i drudzy nie stoją na straconej pozycji i mogą zacząć biegle mówić, czytać czy pisać w języku angielskim. Z drugiej strony trzeba być realistą. Na pewno nie można liczyć na zaskakujące efekty po dwóch tygodniach czy miesiącu, o czym zapewnia wiele kursów. Najważniejsze, aby do takiej nauki się odpowiednio przygotować. O czym pamiętać?

Wiele osób, które chcą nauczyć się języka angielskiego, powracają do starszych podręczników lub też kupują nowe. To błąd. W książkach znajdują się bowiem ćwiczenia, ale w ten sposób angielskiego uczymy się po polsku. Lepiej postawić na znacznie efektywniejsze metody nauki, które przy okazji nie będą męczące. Zacząć należy jednak od czegoś zupełnie innego, a więc określenia swojego poziomu znajomości tego języka. Oczywiście problemu z tym nie mają te osoby, które nigdy wcześniej nie uczyły się angielskiego. W innym wypadku warto rozwiązać jakiś test, który w tym pomoże. Od tego nauka języka angielskiego zaczyna się też w każdej profesjonalnej szkole.

Zakres materiału do nauki

Po określeniu poziomu znajomości języka angielskiego należy zaopatrzyć się w niezbędne do nauki materiały. Tych na rynku nie brakuje. Przy samodzielniej nauce często popełnianym błędem jest jednak zbyt szeroki zakres materiału. Wynika to z tego, że osoby początkujące chciałyby nauczyć się jak najwięcej w możliwie najkrótszym czasie. Niestety jest to dość trudne. Dlatego nauka powinna być stopniowa. Niezbędne jest również to, aby powtarzać dotychczas przyswojony materiał. Przed każdą z lekcji należy na to poświęcić co najmniej kwadrans, choć im więcej, tym lepiej. Zachowanie dotychczas zdobytej wiedzy może się też przełożyć na większą motywację, co przy nauce języka jest bardzo ważne.

Nauka w szkole językowej

Samodzielna nauka nie jest niemożliwa, ale na pewno bardzo trudna. Z pewnością o wiele łatwiej jest uczyć się w grupie. Zwłaszcza w profesjonalnej szkole językowej, gdzie zajęcia prowadzi Native Speaker. Wówczas nauka jest najszybsza i najefektywniejsza, a zajęcia prowadzone tak, aby uczący się nie tracił motywacji. Wydaje się zatem, że obecnie to najlepsza możliwa opcja i choć są one płatne, to warto je potraktować jako inwestycję w samego siebie, a te zwracają się zawsze. Jeśli motywacja jest niewielka i brakuje materiałów do nauki, lepiej zaufać specjalistom i swoje zdolności językowe kształcić pod okiem najlepszych. Wiedzą one, jak uczyć osoby początkujące, które w pierwszych etapach nauki dość szybko przyswajają zdobywaną wiedzę.

 

4 thoughts on “Od czego zacząć naukę angielskiego?”

  1. Trzeba mieć motywację do nauki i poświęcać trochę czasu. Ważne, żeby wszystko było regularne, wtedy się uda.

  2. Widzialem kiedys na internecie taki sposob ze gosc zaklada okulary czy cos takiego i uczy sie angielskiego w jedna noc. Ale cxdzy to prawda nie mam zielonego pojecia ,,, moze3 cos wb tym jest..

  3. Najlepiej zacząć naukę języka już od przedszkola. Mój syn zaczął się tak uczyć i nie miał problemu na maturze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *