Poznaj codzienność w innym kraju, czyli przygoda życia na wyciągnięcie ręki

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo różni się codzienne życie w innych krajach, na innych kontynentach, od tego, które jest nam dobrze znane. W czasie zwykłych, turystycznych wyjazdów mamy możliwość zwiedzania zabytków, ciekawych miejsc, odpoczywamy w górach lub na plaży, ale nigdy nie poznamy ludzi, którzy mieszkają tam na co dzień. Nadal tajemnicą będą ich zwyczaje, mentalność i zwykła codzienność. Taką możliwość daje uczestnictwo w programie Au pair.

Zapytasz – kto to jest Au pair? To młoda kobieta, która nie ukończyła 26 lat, biorąca udział w znanym na całym świecie programie wymiany kulturowej.

Wyjeżdża ona najczęściej do USA i przez rok lub dwa mieszka z amerykańską rodziną, opiekując się dziećmi. Dzięki temu ma ona możliwość podróżowania, nauki, poznawania lokalnej kultury, a przede wszystkim przeżycia ogromnej przygody. Od 1986 roku, z programu Au pair skorzystało ponad 125 000 osób z całego świata.

Jeśli zdecydujesz się zostać Au pair…

…wyjedziesz do USA i zamieszkasz z rodziną z dziećmi przynajmniej na rok. Każdy, kto ma status Au pair, opiekuje się maluchami przez maksymalnie 45 godzin tygodniowo. Opieka polega na odwożeniu i odbieraniu dzieci z przedszkola lub szkoły, na spędzaniu wolnego czasu z nimi.

Dzień rozpoczyna się zwykle od wspólnego śniadania, a po zajęciach szkolnych, przychodzi pora na przygotowanie obiadu i wspólną zabawę.  Jeśli zarówno Ty, jak i rodzina, będziecie zadowoleni, Twój pobyt może zostać przedłużony o kolejny rok.

Mieszkając u rodziny nie ponosisz kosztów utrzymania, a jednocześnie otrzymujesz kieszonkowe w wysokości około 200 dolarów tygodniowo. W wolnym czasie Au pair może podjąć naukę na najbliższej uczelni i może wówczas otrzymać około 500 dolarów na pokrycie kosztów.

Au pair to same korzyści..

…które przydadzą Ci się w przyszłości. To możliwość rozwoju osobistego i nabrania pewności siebie w codziennym działaniu. Ta umiejętność przydaje się w każdej dziedzinie życia, ułatwiając osiąganie tych małych i tych wielkich celów.

Au pair to program, który umożliwi Ci naukę, a potem swobodne posługiwanie się językiem angielskim niemal jak ojczystym. Wszystko to dzięki naturalnej możliwości przebywania wśród tak zwanych native speaker’ów. Szybko przekonasz się, jak wielkie czynisz postępy w tym zakresie.

To niezwykle cenny punkt w Twoim CV, który doceni każdy pracodawca. Tobie zaś tak świetna znajomość języka da swobodę w kontaktach z całym światem.

Nie tylko pracą i nauką człowiek żyje. Dzięki pobytowi w USA będziesz mieć okazję podróżowania po tym wielkim kraju. Zobaczysz na własne oczy atrakcje, które do tej pory znane Ci były tylko z programów telewizyjnych.

Poznasz też mnóstwo osób, które staną się Twoimi przyjaciółmi na wiele, wiele lat. Nic przecież tak nie przyczynia się do zacieśniania kontaktów, jak wspólne podróżowanie i spędzanie wolnego czasu.

Już dziś, zainteresuj się wyjazdem. Wejdź na stronę aupair.aifs.pl i sprawdź, co musisz zrobić, aby wyjechać, zobaczyć jak wygląda codzienność w innym kraju, poznać mentalność innych ludzi – to niezwykle cenne doświadczenia, które zaprocentują w przyszłości. Dla wielu osób udział w programie Au pair jest największą przygodą ich życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *