5 zachowań, które świadczą o tym, że relacja jest toksyczna

[REKLAMA]

Usilnie szukając miłości, ludziom zdarza się wchodzić w relacje, które niosą za sobą poważne konsekwencje. Pewne osoby mają toksyczne cechy, które powinny każdego zaalarmować, że nie jest to odpowiedni partner do stworzenia udanego związku. Niestety najczęściej jednak tak nie jest i zdarza się, że tkwisz w związku z kimś, kto zupełnie nie jest dla Ciebie. Takie relacje przyczyniają się do występowania niskiej samooceny, czy braku pewności siebie. Dlatego ważne jest, aby rozpoznawać toksyczne zachowania. Nie prowadzą one nigdy do niczego dobrego, a jedynie pogarszają samopoczucie, czy niszczą poczucie własnej wartości.

W relacji nie czujesz się pewnie

Jeżeli ciągle czujesz się niepewnie w danej relacji, to znak, że jesteś z nieodpowiednią osobą. Jeżeli musisz udowadniać, że jesteś wystarczająca, kontrolować swoje zachowanie i udawać całkowicie inną osobę, to nie jest zdrowa relacja. Ponadto ciągle czekasz na pochwałę drugiej osoby, starasz się jak najbardziej ją zadowolić. Wszystko to wpływa na obniżenie pewności siebie, a także swojej samooceny. Jeżeli robisz coś, co jest sprzeczne z upodobaniem Twojego partnera, czujesz, że poniosłaś porażkę. Pamiętaj, że w związku nie powinno się niczego udowadniać, a przede wszystkim mieć możliwość bycia sobą. Jeżeli jednak jest inaczej, to pora skończyć tę relację. W momencie, gdy poczujesz się samotnie, zapoznaj się z asortymentem sklepu Area69, gdzie znajdziesz wibratory analne, wibrator realistyczny. Obroża BDSM to także produkt, który znajdziesz w tym sklepie.

Nadmiar negatywnych emocji

Zdrowy związek cechują przede wszystkim pozytywne emocje z nim związane. Jest ich znacznie więcej niż tych negatywnych. Niestety w toksycznej relacji zdecydowanie przeważają te nieodpowiednie emocje. Jeżeli związek z kimś sprawia, że notorycznie czujesz się smutna, przygnębiona, czy masz gorszy nastrój, oznacza to, że nie jesteś w zdrowej relacji.

Trudności w komunikacji i obwinianie o wszystkie problemy jedną osobę

W każdej zdrowej relacji komunikacja jest podstawą. W ten sposób możesz dowiedzieć się o obawach, czy problemach drugiej osoby. Niestety w toksycznej relacji każda próba rozmowy o problemach szybko się kończy i najczęściej nie dochodzi do takiej dyskusji. Powoduje to wiele niedomówień i konfliktów. Brak komunikacji tworzy w głowie wiele pytań, na które nie znasz odpowiedzi, stajesz się coraz bardziej niepewna drugiej osoby i samej relacji. Kolejne zachowanie, bardzo charakterystyczne dla toksycznej relacji to obwinianie o wszystkie niepowodzenia swoją partnerkę. Jeżeli w związku czujesz się jak osoba odpowiedzialna za wszystkie problemy i niepowodzenia, to znak, że nie jest to zdrowa relacja i pora ją zakończyć.

Jeżeli wyżej wymienione zachowania pojawiają się w Twojej relacji, oznacza to, że jest ona toksyczna. Toksyczny związek niesie za sobą wiele niekorzystnych skutków. Dlatego też takie zachowania nie powinny pojawiać się w relacjach. Toksyczna relacja może prowadzić do obniżenia samooceny i pewności siebie. Natomiast w przyszłości także do trudności w nawiązywaniu nowych relacji, czy zaufania innym osobom.

Źródło zdjęcia: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *