Jak dbać o kondycję skóry twarzy?

[REKLAMA]

Kobiety dbają o skórę twarzy, gdyż zapewnia im ona młody, promienny wygląd. Warto wiedzieć jakich kosmetyków używać na co dzień, a także co należy stosować na noc. Dobrze jest zdawać sobie sprawę na jakie zabiegi warto udawać się do kosmetyczki. Peeling enzymatyczny jest jednym z nich.

Co należy wiedzieć o pielęgnacji skóry twarzy?

Pielęgnacja skóry jest bardzo istotna, gdyż umożliwia ona znaczne spowolnienie procesów starzenia się, dokładne oczyszczanie oraz nawilżanie skóry. Należy jednak wiedzieć jaką ma się skórę, gdyż używane kosmetyki powinny zostać do niej jak najbardziej dopasowane. Możesz być więc właścicielką skóry suchej, normalnej, mieszanej, tłustej oraz wrażliwej. Każdy rodzaj cery ma inne potrzeby oraz wymaga używania innych składników. Aby poprawić kondycję skóry należy także dobrze używać nabytych kosmetyków. Przed aplikacją kremu na dzień oraz na noc, cerę należy dokładnie oczyścić i pozbyć się resztek makijażu. W pierwszej kolejności należy zastosować płyn micelarny, który pozwoli zmyć makijaż oczu oraz twarzy. W dalszej kolejności należy zastosować tonik, który pozbywa się pozostałości kosmetyków oraz nawilża i wygładza. Jeszcze później warto zastosować odpowiedni krem. Raz, albo dwa razy w tygodniu warto wykonać peeling w zaciszu własnego domu, albo w gabinecie kosmetycznym. Jak działa peeling enzymatyczny oraz czy warto go wykonać?

Peeling enzymatyczny – co trzeba o nim wiedzieć?

Zadaniem peelingu enzymatycznego jest pozbycie się suchych skórek, ujednolicenie oraz odświeżenie skóry twarzy. W jego składzie występują najlepsze enzymy, wśród których wymienia się keratolinę, papainę, bromelainę, kompleks enzymatycznych białek otrzymanych ze ścian komórkowych drożdży. Odpowiadają one za pozbywanie się martwego naskórka, a dodatkowo pomniejszają spoistość komórek warstwy rogowej naskórka.

Peeling enzymatyczny sprawia, że pory są zdecydowanie mniej widoczne, skóra jest wygładzona, a dodatkowo jest bardziej promienna. Dzięki regularnemu stosowaniu peelingu, używane w dalszej kolejności kosmetyki są znacznie lepiej wchłaniane. Jest on tak popularny, gdyż nie uszkadza skóry, dlatego jest polecany również kobietom, które mają cerę wrażliwą, trądzikową oraz naczynkową.

Jego stosowanie jest proste i nie wymaga wielu umiejętność. Należy nałożyć go na oczyszczoną skórę twarzy i pozostawić na około 10 minut. Produkt ten kupuje się w drogeriach oraz aptekach, co ważne są dostępne w przystępnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *