Jak dobrać idealny rozmiar pościeli?

[REKLAMA]

Zakup pościeli to zadanie, do którego nie powinniśmy podchodzić lekko. Kołdra i poduszki to coś, co kupuje się raz na wiele lat, dlatego warto wybrać tak, abyśmy byli z nich zadowoleni. Ale jak wybrać idealny rozmiar pościeli? Tak, aby nie trzeba było walczyć z partnerem o kołdrę w nocy, ale i by była wygodna? Na te pytania, ale również wiele innych odpowiemy w artykule.

Przede wszystkim musimy zastanowić się, czy wolimy, gdy każdy śpi pod własną kołdrą, czy wolimy ją dzielić z partnerem? Od tego zależy szerokość, jaką powinniśmy wybrać. A może szukamy kołdry na łóżko pojedyńcze, do pokoju gościnnego albo dla dziecka. Rozmiarów jest bardzo wiele, ponad to niekiedy kołdry z importu mają niestandardowe dla naszego kraju wymiary i będziemy mieć trudności z dokupieniem do niej poszewki.

Jaka kołdra będzie odpowiednia na łóżko o wymiarach 140×200? A jaką powinniśmy wybrać na nieco szersze łóżko 160×200? Zwykle przyjmuje się, że kołdra powinna być z każdej strony o 20-30 cm dłuższa niż łóżko. Oznacza to, że do szerokości łóżka powinniśmy dodać od 40 do 60 cm i w tym rozmiarze szukać naszej pościeli. Taką pościel ma w swojej ofercie sklep MyAlpaca.

Standardowe rozmiary pościeli w naszym kraju ulegają zmianom i teraz coraz bardziej zbliżone są do standardowych rozmiarów europejskich. Nie jest trudno znaleźć poszewki na pościel 160×200 albo 220×200, ale inne wymiary mogą jeszcze sprawiać trudność. Tutaj również z pomocą przychodzi MyAlpaca. MyAlpaca posiada w sprzedaży poszwy do wszystkich sprzedawanych przez siebie rozmiarów kołder, dzięki czemu zyskają Państwo pewność, że znajdziecie poszewki we właściwym rozmiarze. Ponadto dzięki wszytym w rogi pościeli troczkom i uszkom na rogach kołder możecie umocować poszewkę do kołdry i nie przejmować się, że się przesunie.

Jeżeli rozmiar łóżka jest niestandardowy, nie musi być to problemem. MyAlpaca może stworzyć kołdrę na zamówienie o dowolnych wymiarach. Wypełniona włóknem alpaki i ręcznie pikowana, będzie idealnym rozwiązaniem dla wyjątkowo dużego łóżka, dodatkowo ręcznie wykonane poszewki gwarantują wysoką jakość wykonania, dzięki czemu wytrzymają całe lata.

Dobieranie rozmiarów pościeli odpowiednio do rozmiarów łóżka może wydawać się skomplikowane, ale wszystko tak naprawdę zależy od naszych preferencji. W sklepie MyAlpaca odnajdziesz kołdry i poszewki idealnie dopasowane do Twoich oczekiwań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *