Jak uratować obumierające rośliny?

[REKLAMA]

Zdarza się, że mimo starań właściciela rośliny obumierają. Może to być spowodowane przelaniem, przesuszeniem, a także zbyt małą ilością składników odżywczych. Co zrobić, kiedy rośliny zaczynają tracić swój urok?

Jak uratować obumierające rośliny?

To, w jaki sposób musimy zająć się rośliną, zależy od powodu jej obumarcia. Niektórzy ludzie tak bardzo chcą zapewnić kwiatom odpowiednie warunki do życia, że podlewają je zbyt często lub za dużą ilością wody. Wtedy roślina może zacząć gnić, ale wciąż istnieją szanse na jej uratowanie. Jeśli przelanie zauważymy odpowiednio wcześnie, powinniśmy szybko przesadzić roślinę do świeżego podłoża, wcześniej dokładnie czyszcząc jej korzenie. Inaczej trzeba zadbać o roślinę przesuszoną. Jeśli zbyt długo nie zapewnialiśmy kwiatom wody, zaczną one wyglądać mało atrakcyjnie. W takim przypadku należy umieścić doniczkę w wodzie i zanurzyć w niej przesuszoną roślinę do połowy. Po takim zabiegu trwającym około godziny i odsączeniu nadmiaru cieczy roślina powinna wrócić do pierwotnego stanu. Brak odpowiednich składników odżywczych również może zniszczyć nasz ogród, warto wtedy zainwestować w naturalny nawóz.

Gdzie zaopatrzyć się w nawóz ekologiczny?

Nawozy organiczne to produkty, które można dostać w sklepie lub wyprodukować samodzielnie. Ich tworzenie może być jednak nieco problematyczne. Najpopularniejszą metodą jest umiejscowienie na posesji kompostownika, w którym będą gromadzone pozostałości z gospodarstwa domowego. Mimo że używając takiego nawozu ekologicznego, mamy pewność, że w jego składzie znajdują się same najlepsze produkty, pojemnik na kompost jest często źródłem nieprzyjemnego zapachu, który może być także przyczyną obecności wielu owadów. Dla tych, którzy starają się żyć ekologicznie, ale nie mają warunków do tworzenia własnego nawozu powstały nawozy kava, które można z łatwością znaleźć na stronie internetowej producenta. Ich najwyższa jakość zapewnia roślinom żywotność oraz sprawi, że będą one doskonale odżywione przez długi czas.

Nawóz kava, dlaczego warto go stosować?

W ofercie wielu sklepów można znaleźć różne nawozy ekologiczne, dlatego trzeba dokładnie przemyśleć swój zakup. Jedną z najlepszych propozycji są nawozy kava, które zostały stworzone z łusek kawy. Ich szeroki wybór sprawia, że mogą z nich korzystać zarówno właściciele roślin doniczkowych, jak i tych rosnących w ogrodzie. Te nawozy organiczne zapewnią potrzebne do rozwoju składniki odżywcze każdej roślinie. Ich sprawdzony skład jest gwarancją zadowolenia każdego klienta. Dostępne w postaci sypkiej i w formie granulatu dostarczają kwiatom azot, fosfor i potas, a także wapń, magnez, bor i żelazo, których znalezienie w składzie tradycyjnego kompostu nie jest łatwe. W pełni naturalna formuła sprawia, że produkt jest biodegradowalny i przyjazny dla środowiska, co jest ogromnie ważne w dzisiejszych czasach. Nawozy kava wyróżniają się także długotrwałym działaniem i wydajnością. Dzięki temu właściciele nie muszą często powtarzać procesu odżywiania roślin, co pozwoli im zaoszczędzić pieniądze.

Jak stosować nawóz kava?

Aby działanie nawozów kava było satysfakcjonujące, należy wymieszać produkt z ziemią w odpowiednich proporcjach. Jeśli zajmujemy się trawnikiem, roślinami rabatowymi, drzewem lub krzewem ozdobnym, nie można zapomnieć o ich obfitym podlaniu. Nawóz organiczny uczestniczy w procesie powstawania próchnicy, a jego działanie jest długotrwałe, dzięki czemu jego używanie nie jest zalecane tak często, jak sztucznych nawozów płynnych. W okresie intensywnego wzrostu zaleca się używać nawóz kava raz w miesiącu. Mimo że na działanie nawozu ekologicznego trzeba poczekać nieco dłużej, zdecydowanie efekt także będzie można obserwować przez długi czas. Produkt nie powoduje zasolenia gleby, jednak użyty w zbyt dużych ilościach może być szkodliwy i doprowadzić do przesuszenia rośliny. Jeśli więc za pomocą nawozu organicznego chcemy uratować nasz ogród, dokładnie zapoznajmy się z zaleceniami producenta, które wskażą nam co zrobić, aby otrzymać jak najlepsze rezultaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *