Jak wykonać natychmiastowy przelew w długi weekend?

[REKLAMA]

Już w ciągu kilku minut, a nawet sekund, Twoje pieniądze mogą znaleźć się na rachunku odbiorcy. Pozwala na to przelew natychmiastowy, który można wykonać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Szybkie przelewy możemy zrealizować każdego dnia, jednak nie w każdym banku i w określonych limitach kwot. Jak wykonać taki przelew? Podpowiadamy.

Natychmiastowe pieniądze w każdy weekend i święta

Zapewne wielu osobom zdarzyło się nieraz, że nie opłacili swoich rachunków na czas lub spóźnili się ze spłatą kredytu, a każdy dzień takiej zwłoki pociąga za sobą dodatkowe opłaty. Zapewne również wielu klientów robi zakupy przez internet i chce, aby pieniądze za zakupiony towar natychmiast trafiły na konto sprzedawcy, co zdecydowanie przyspiesza realizację zamówienia. Bywa też tak, że członek rodziny lub bliski znajomy potrzebuje szybkiego zastrzyku gotówki w pilnej sytuacji życiowej. Wówczas z pomocą przychodzi przelew natychmiastowy, który umożliwia ekspresowe przekazanie pieniędzy na konto odbiorcy w zaledwie kilkanaście sekund. Co ważne, nie ma znaczenia w tym przypadku, czy pieniądze przelewamy w święto, w środku nocy czy wykonujemy przelew w weekend.  Zawsze dociera on tak samo szybko!

Jak zlecić przelew natychmiastowy?

Przelew natychmiastowy realizowany przez system Express Elixir, można wykonać w swojej bankowości internetowej, za pomocą aplikacji mobilnej lub bezpośrednio w placówce banku. Polecenie przelewu zlecamy w taki sam sposób jak w przypadku standardowego przelewu Elixir. Należy jedynie wybrać odpowiednią opcję przed zatwierdzeniem transakcji i wysłaniem pieniędzy na rachunek odbiorcy. Nad bezpieczeństwem realizacji takich transakcji czuwa KIR.

Przelew Express Elixir można zrealizować, jeżeli:

  • Oobiorca przelewu ma rachunek w banku uczestniczącym w systemie rozliczeniowym Express Elixir,
  • przelew natychmiastowy jest realizowany w złotówkach na rachunek w innym banku krajowym.

Polecenie przelewu natychmiastowego jest banalnie proste do wykonania. Wystarczy:

  • zalogować się do bankowości elektronicznej swojego banku,
  • wybrać zakładki „przelewy – płatności”, „nowy przelew”,
  • wprowadzić niezbędne dane do przelewu (dane odbiorcy, kwota przelewu, tytuł przelewu),
  • wybrać rodzaj przelewu – zaznaczyć opcję „przelew natychmiastowy”,
  • niekiedy konieczne jest zaznaczenie dodatkowego pola stwierdzającego, że akceptujemy koszty przelewu natychmiastowego,
  • zatwierdzić przelew.

Warto pamiętać, że przelewy natychmiastowe w systemie Express Elixir posiadają swoje limity kwotowe. Banki najczęściej ustalają maksymalną kwotę, jaką można jednorazowo przekazać na rachunek odbiorcy za pomocą szybkiego przelewu i jest to zazwyczaj 100 tys. zł lub w przypadku przelewów do organów celno-skarbowych – 250 tys. zł. W przypadku większych kwot transfer pieniędzy poprzez Express Elixir w weekend czy święta prawdopodobnie nie będzie możliwy.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *