Jak zmniejszyć uczucia znużenia?

[REKLAMA]

Znużenie towarzyszy każdemu. Ogromne ilości obowiązków domowych oraz zawodowych, rodzina, potomstwo, aktywność fizyczna, hobby… To tylko niektóre czynności oraz zadania stawiane przed współczesnym człowiekiem. Brak czasu na chwilę odpoczynku czy zatrzymania się sprawia, że czasem towarzyszą nam negatywne emocje. Jak je pokonać?

Sprawdzone, klasyczne sposoby

Aby zwalczyć uczucie znużenia należy sięgnąć po najbardziej klasyczne sposoby. Pierwszym z nich jest sen. Jest to najlepsza regeneracja zarówno dla ciała, jak i umysłu człowieka. W przypadku trudności z zasypianiem można sięgnąć po herbatkę z melisy, która wyciszy oraz wprowadzi w stan relaksu. Dobrze sprawdzi się także mleko z miodem, słuchanie relaksującej muzyki czy długa kąpiel. Gdy zamiast wykonywać kolejne analizy, sprzątać do późna dom, albo oglądać filmy, udamy się do łóżka zdecydowanie szybciej niż zawsze, na drugi dzień wstaniemy pełni energii oraz chęci do życia. To najlepsza metoda walki ze znużeniem.

Drugi sposób to zastosowanie aromaterapii. Energetyzujące olejki chociażby z geranium, cynamonu oraz mandarynki wpłyną zdecydowanie na polepszenie humoru, a jednocześnie dodają energii. Istnieją dwie metody korzystania z dobrodziejstw olejków. Pierwsza z nich to rozpylanie ich z woda, z druga (zdecydowanie lepsza) to zastosowanie kominka aromaterapeutycznego. Metoda ta nie kosztuje wiele, a przynosi naprawdę zadowalające efekty.

Trzeci sposób polega na piciu odpowiednich napojów. Chodzi o płyny w których składzie występują witaminy, minerały oraz węglowodany, gdyż są one w stanie sprawnie poradzić sobie ze znużeniem. Od razu po wstaniu warto sięgnąć po wodę z miodem oraz cytryną. Dobrze sprawdza się również świeżo wyciskany sok jabłkowy wzbogacony w imbir, sok z banana, pomarańczy, truskawek, siemienia lnianego oraz jogurtu naturalnego. Całkiem dobrze na organizm wpływa sok z owoców kiwi, winogron, wody, orzechów i mięty. Buraki z cytryną to kolejna, klasyczna kombinacją, którą można pić zarówno o poranku, jak i wieczorem.

Kiedy znużenie daje się we znaki można także sięgnąć po odpowiednie specyfiki dostępne w aptekach. Złocień maruna, Vapomix, Feel Good to tylko propozycje, które jednakże znacznie poprawiają samopoczucie oraz dodają więcej energii. Warto jednak w pierwszej kolejności spróbować naturalnych metod, zanim sięgnie się po inne specyfiki. Dobrze jest także zacząć ruszać się, gdyż aktywność fizyczna sprawia, że problemy oraz stres pozostają daleko poza organizmem, a hormony szczęścia wprawiają w dobry humor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *