Prusaki w mieszkaniu – jak się ich pozbyć?

[REKLAMA]

Prusaki występują dość powszechnie. Od lat żyją blisko człowieka, często zamieszkując domy, mieszkania czy inne budynki. Są nie tylko nieestetyczne, lecz również mogą przenosić groźne choroby. Ci niechciani goście bardzo często żywią się resztkami z naszych stołów, a także buszują w szafkach z żywnością. Niestety ich kontakt z jedzeniem może bardzo nam zaszkodzić.

Prusaki – jak rozpoznać, że zagnieździły się w naszym domu?

Prusaka (Blattella germanica) przyciąga do naszych mieszkań głównie znajdujące się w nim jedzenie. Ciało tego insekta jest czerwono-brązowe i mierzy ok. 1 centymetr. Ma długie czułki oraz trzy pary odnóży. Dzięki haczykom, którymi zakończone są odnóża, zręcznie wspina się nawet po gładkich powierzchniach. Często mylone są one z karaluchami – ich większymi i ciemniejszymi pobratymcami. 

Aby uniknąć wizyty prusaków warto, jest podjąć środki zapobiegawcze. Śmieci powinny być regularnie wynoszone, a szafki i blaty – czyszczone. Oczywiście nie daje to gwarancji, że te insekty nie zagnieżdżą się w naszym mieszkaniu. 

Czy prusaki da się zwalczyć domowymi sposobami?

Można próbować pozbyć się ich za pomocą domowych metod. Rzadko przynoszą one jednak oczekiwane efekty. Te insekty potrafią ukryć się w najbardziej niedostępnych miejscach. Mogą wpełznąć do szczeliny w parkiecie lub w ścianie, a także chować się w zakamarkach szafek. Dlatego samodzielne wytępienie ich jest niemalże niemożliwe. Najlepiej zwrócić się do profesjonalistów, których codziennością jest zwalczanie prusaków. Wrocław, jak i inne duże miasta, to niestety miejsca, w których te insekty występują obficie. Jeśli jednak decydujemy się na podjęcie samodzielnych prób, to warto wiedzieć, co może przynieść oczekiwane rezultaty. W celu pozbycia się ich zastosować można:

  • proszek do pieczenia z dodatkiem cukru pudru – rozłożenie takiej mieszanki w różnych miejscach kuchni pomoże przegonić insekty,
  • liście laurowe – można je pokruszyć i posypać nimi podłogę oraz kuchenny blat,
  • złocień dalmatyński – wysuszone kwiaty naturalnie odstraszą insekty,
  • amoniak – roztwór zaleca się użyć do mycia podłogi oraz szafek.

Po zauważeniu, że w domu występują insekty, należy dokładnie przeszukać mieszkanie. Dzięki wiedzy o tym, gdzie głównie występują prusaki, można zadziałać w odpowiedni sposób, stosując w tych miejscach wyżej wspomniane środki. Takie metody mają szansę zadziałać jedynie w wypadku, gdy są one nieliczne. Plagi nie wytępi się tak łatwo. Konieczna może się okazać profesjonalna dezynsekcja. 

Do kogo zwrócić się z problemem? 

Kiedy już przekonamy się, że domowe metody nie zadziałały, należy zwrócić się do firmy zajmującej się dezynsekcją. Fachowe środki owadobójcze zazwyczaj szybko załatwiają sprawę. Komu powierzyć zwalczanie prusaków? Wrocław to siedziba m.in. Nasta F.H.U. Aby pozbyć się niechcianych gości, można skorzystać z jej usług. Ważne jest, żeby zdezynfekować cały budynek. Może to być problematyczne w bloku, gdzie w celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów, należy poddać dezynsekcji wszystkie mieszkania. Niestety oznacza to, że nawet najlepsza firma, działając jedynie w jednym mieszkaniu, może nie pozbyć się problemu całkowicie. Dlatego tak ważna jest współpraca między sąsiadami.

Zwalczanie prusaków Wrocław – najlepsze metody

Jeśli często naszym oczom ukazują się prusaki, to niestety może to oznaczać, że ich gniazdo znajduje się w budynku. Wtedy insekty szybko się rozmnażają i z dnia na dzień jest ich coraz więcej. Wzywając profesjonalistów, możemy mieć pewność, że jak najlepiej przeszukają oni dane miejsce, by odkryć, skąd wychodzą insekty. W takich rejonach zostanie następnie rozpylony odpowiedni środek. Zwalczy on prusaki, a nam zapewni spokojną głowę.

Podsumowując, aby pozbyć się prusaków, najlepiej jest zwrócić się do wykwalifikowanych specjalistów. Domowe metody mogą zadziałać jedynie na pojedyncze insekty. Przy większej ich ilości, konieczna jest kompleksowa dezynsekcja z użyciem środków owadobójczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *