U kogo szukasz fachowej wiedzy?

[REKLAMA]

Czy fachowa wiedza może pomóc osiągnąć zamierzony cel i sukces? Oczywiście, że tak! Jednak wszystko zależy od tego, z jakim rodzajem wiedzy ma się do czynienia, kiedy się ją przyjmuje. I to jest coś, na co warto przede wszystkim zwrócić uwagę. Dlaczego?

Ponieważ nie powinno być Ci obojętne, od kogo przyjmujesz porady i wiedzę na temat dziedziny, która Cię interesuje i w której pragniesz odnieść sukces. Do tego wrócimy nieco później. Tak więc po kolei.

Obserwując ludzi, wydaje się, iż większość z nich błądzi, ma niedokładne informacje lub takie, które nie są użyteczne. To natomiast sprawia, że rezultaty, jakie otrzymują, są mizerne.

Dzieje się tak, albowiem nie zwracają oni uwagi na to, kogo mają za doradców. Szukają zatem pomocy i porad u „fachowców”, którzy, cóż tutaj dużo mówić, nimi nie są. Celowo został użyty w poprzednim zdaniu cudzysłów, gdyż określa on w ten sposób jakże niestety niechlubne miano osób, które są tzw. specami od wszystkiego i od niczego jednocześnie. A takich jest wielu – co z przykrością należy stwierdzić.

Wiedza „fachowców” to wiedza bezużyteczna. My podpowiadamy jak szukać prawnika, księgowego i notariusza w Twojej okolicy.

Ludzka skłonność do szukania pomocy i porady u właściwie każdej osoby, która pojawi się w zasięgu wzroku, jest zjawiskiem dość powszechnym. Nieistotne też jest, czego problem będzie dotyczył i jakich informacji się szuka, ponieważ osoba, do której ktoś się zwróci o pomoc i poradę, z chęcią podejmie się rozwiania wszelkich wątpliwości, jak i udzielenia wskazówek. Oto więc pojawił się „fachowiec”. Szkoda mimo wszystko, że ten „fachowiec” nie ma zielonego pojęcia, o czym mówi ani również nie ma bladego pojęcia na temat, w którym rzekomo jest „fachowcem”. Jednak jak już ktoś się zgłosił z problemem, to w zasadzie nic wiedzieć nie trzeba. Ważniejsze jest odgrywanie roli „fachowca”, gdyż ta rola stawia go wyżej w oczach osoby, która zwróciła się po pomoc. Nie pozostaje nic innego jak najlepiej ją odegrać. Do tego pod absolutnie żadnym pozorem nie można się przyznać, iż faktycznie się czegoś nie wie i nie ma się zielonego pojęcia na dany temat, ponieważ cała magia bycia autorytetem by prysła – a to nie byłoby wskazane. W ten sposób nasz „fachowiec” czuje się bosko… i z chęcią udziela wyjaśnień. Nie przyjdzie mu do głowy myśl, że sprowadza na manowce kogoś, kto pilnie szuka wiedzy i informacji potrzebnych tej osobie do osiągnięcia sukcesu.

Nowością i zaskoczeniem nie będzie, jeśli i Ty znasz tego typu osoby. Znasz bądź spotkałeś takowe. Nie sposób nie natknąć się na kogoś, kto wszystko wie najlepiej, zna się na wszystkim i jest właśnie tego typu „fachowcem” od wszystkiego. Żadna dziedzina takiemu człowiekowi nie jest obca. Warto jednak zadać sobie jedno fundamentalne pytanie, jeśli chodzi o przyjmowanie porad od „fachowców”. Czy są one faktycznie użyteczne i czy rozwiązują problem oraz udzielają odpowiednich wyjaśnień? Dobrze, gdyby tak było, jednak bardzo często nie jest tak wesoło. Najczęściej są to niestety bzdury, nonsens, wiedza wyssana z palca i wprowadzająca w błąd. I to niestety boli, ponieważ wywoła to katastrofalne skutki i niepożądane efekty w życiu człowieka, któremu się je wciska. Ciekawostką będzie tutaj to, dlaczego ludzie, zamiast iść do prawdziwych fachowców znających bardzo dobrze swoją dziedzinę i skorzystać z ich wskazówek wolą pytać tych, którzy nimi nie są? Przy okazji pytający też dobrze wie, że ten, do którego właśnie się zgłosił, nie jest fachowcem w danej dziedzinie, a jednak idzie do niego ze swoim problemem. Kto w takim razie jest głupszy w tym przypadku? Ten, który wprowadza drugiego w błąd i jest tego świadom czy ten, który świadomie daje się wprowadzić w błąd?

„Szukaj prawdziwych fachowców” biznesu z BazaDoradcow.pl

Unikaj wszelkich porad od wszelkiej maści samozwańczych „fachowców”. Omiń cały zgiełk i bałagan, który tworzą tacy ludzie. Jeśli pragniesz odnieść sukces w wybranej przez siebie dziedzinie, to szukaj prawdziwego fachowca, który zna się na tym, co i Ty robisz. Mówiąc szczerze, nie jest trudno ich znaleźć, trzeba tylko chcieć się rozejrzeć i dobrze poszukać, zamiast biegać do każdej napotkanej osoby na chybił trafił. Jeśli chcesz, znajdziesz fachowca. Jeśli nie, znajdziesz wszystkich innych, którzy „doradzą Ci odpowiednio”. Sam wybierz jaki typ wiedzy Ci służy, albowiem od tego i od działań jakie podejmiesz, będą zależały rezultaty, jakie otrzymasz. Powodzenia.

www.bazadoradcow.pl

Źródło zdjęcia: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *