Drukarka termiczna do etykiet – jak działa?

[REKLAMA]

W celu uzyskania prawidłowo wyglądającego opakowania należy dopasować nie tylko rodzaj grafiki, ale również urządzenia, które umożliwi wykonanie pożądanego nadruku. Zlecając producentowi etykiet termicznych wykonanie odpowiedniej grafiki na rolce, masz możliwość samodzielnej modyfikacji niestałych elementów. Jakich? Przekonaj się, jak możesz wykorzystać ten rodzaj drukarek w swojej działalności!

Czym są etykiety termiczne?

To specjalne półprodukty papierowe umieszczone w rolce, o konkretnych, jednakowych wymiarach. Producent etykiet termicznych umieszcza na nich zleconą grafikę – na przykład kolorową ramkę, nazwę marki, czy prosty element. Następnie użytkownik wkłada je do specjalnej drukarki, programuje własny napis – zazwyczaj jest to kod kreskowy, cena, nazwa wyrobu lub jego skład, a także data przydatności do spożycia, czyli wszelkie informacje zmienne, zależne od numeru partii. Tak przygotowany materiał służy do ręcznego naklejania na gotowych opakowaniach i pudełkach zbiorczych.

Jakie są zalety etykiet termicznych?

Jedną z najważniejszych zalet tego rodzaju drukarek jest możliwość samodzielnej zmiany oznakowania. Pozwala to na właściwe oklejenie wszystkich wyrobów z danej partii o niewielkim nakładzie. Producent dzięki temu oszczędza na zlecaniu etykiet, gdyż może je tworzyć samodzielnie na gotowym półprodukcie. Oprócz tego nie wymagają one żadnych dodatkowych materiałów eksploatacyjnych, oprócz wymiennych rolek. Papierowe materiały drukarskie nie należą do szczególnie odpornych na działanie czynników zewnętrznych, dlatego idealnie nadają się do produktów spożywczych o krótkim terminie przydatności, jak również do znakowania opakowań zbiorczych.

W jakich branżach wykorzystuje się etykiety termiczne?

Bardzo często rozwiązanie takie stosuje się w firmach logistycznych i transportowych, gdzie konieczne bywa znakowanie konkretnych partii wyrobu. Oprócz tego etykiety termiczne znajdują zastosowanie w branży gastronomicznej – szczególnie w cateringu, gdzie konieczne jest używanie jednorazowych opakowań, które muszą posiadać stosowne informacje na temat zawartości. Można też używać ich do produkcji innych wyrobów spożywczych, na przykład pakowanych w przezroczyste folie pozbawione cech identyfikacji wizualnej marki, czy do pakowania wyrobów cukierniczych.

Jak działa drukarka termiczna?

Jest to niezwykle intuicyjne, proste w obsłudze urządzenie, które nie wymaga wymiany tuszu, tonerów czy matryc. Działa na zasadzie ogrzewania światłem specjalnych grzałek, które pozostawiają dzięki wysokiej temperaturze ślad na specjalnym papierze przystosowanym do tego typu zadruków.

Zleć druk etykiet na rolce i samodzielnie znakuj wyroby!

Jeśli jesteś producentem wyrobów spożywczych bądź potrzebujesz prostego sposobu na powtarzalne znakowanie niewielkich partii wyrobów w swojej firmie, możesz posłużyć się drukarką termiczną. Zleć w AZ-Color wybrany nadruk i przekonaj się, jak sprawdzi się w Twoim przypadku druk tego rodzaju etykiet – to z pewnością jedna z najbardziej oszczędnych form znakowania produktów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *