Bukiet idealny

[REKLAMA]

Kwiaty to bez wątpienia nieodłączny element każdego ślubu i wesela. Wykorzystuje się je nie tylko w bukiecie panny młodej, ale także do przystrojenia kościoła, sali weselnej czy auta. Jak jednak wybrać kwiaty pasujące do tego wyjątkowego dnia?

Podstawowe kwestie

Na początku musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań związanych z samą uroczystością. Jaki jest motyw przewodni? Jakie kolory będą najodpowiedniejsze? I jak duży budżet możesz przeznaczyć na ten cel. Gdy nie jesteś pewna, co byłoby dla ciebie najlepsze, zainspiruj się zdjęciami z katalogów ślubnych, Internetu bądź zapytaj o radę florystkę.

Sezonowość

Najbardziej popularnym czasem na wyprawienie wesela jest oczywiście wiosna i lato, ale coraz częściej wybierane są także jesień i zima. Aby mieć pewność, ze nasze kwiaty są świeże najlepiej będzie zdecydować się na te, na które jest obecnie sezon:

  • wiosną: tulipany, narcyzy, szafirki, konwalie,
  • latem: róże, słoneczniki, gipsówki, hortensje,
  • jesienią: dalie, alstroemerie, goździki,
  • zimą: hiacynty, poinsecje, amarylisy.

Najczęściej do bukietów ślubnych wybiera się róże, peonie lub lilie. To piękne kwiaty, które będą pasowały do każdego stylu wesela.

Typy bukietów

Rodzaj i kolor kwiatów na ślub to ważna kwestia, ale co z samym bukietem? Powinien być w kształcie kuli, wachlarza, kaskadowy, ozdobiony wstążkami? Opcji jest wiele. Przy wyborze najlepiej kierować się stylem sukni ślubnej. Przykładowo, tak zwany bukiet kaskadowy nie będzie odpowiedni do bogato zdobionych kreacji, zaś ten przypominający wachlarz doskonale uzupełni długie suknie koronkowe, podkreślając indywidualny charakter panny młodej.

Kiedy zamówić?

Wyboru kwiaciarni należy dokonać dość wcześnie, dobrze jest upewnić się że w ten szczególny dzień nasze kwiaty będą świeże. Wiele par młodych decyduje się na podpisanie umowy i wpłatę zaliczki. Miesiąc przed ślubem powinniście wiedzieć ile i jakich kwiatów potrzebujecie. Na tydzień przed wielkim dniem ustalcie z florystką dokładną datę rozpoczęcia pracy w kościele i na sali weselnej oraz godzinę odbioru bukietów.

Wybierając kwiaty na ślub nie kierujmy się jedynie obowiązującą modą. Postawmy na kwiaty, o których zawsze marzyłyśmy, aby jeszcze mocniej podkreślić wyjątkowość tego dnia.

1 thoughts on “Bukiet idealny”

  1. Ja uwielbiam goździki i one właśnie dominowały w moim bukiecie ślubnym. Dla mnie czym skromniej tym lepiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *