Czego potrzebują nowożeńcy?

Ślub to duże przedsięwzięcie. Nie tylko dla Pary Młodej, ponieważ pewne koszy ponoszą także i goście. Do wydatków zaliczyć trzeba weselną kreację, koszty poniesione na makijażystkę i fryzjera, jak i prezent. Obecnie bardzo wielu gości zaproszonych na wesele decyduje się na wręczenie koperty z pieniędzmi. Czy to dobry pomysł? Na pewno jakaś alternatywa. Wcale nie najgorsza. Przynajmniej jeżeli nie ma pomysłu na trafiony prezent dla nowożeńców. Warto jednak być nieco bardziej kreatywnym. Co może przydać się nowożeńcom na ich nowej drodze życia.

Czego nie kupować Parze Młodej?

Ślub to szczególna uroczystość, a nowożeńcom w pierwszych miesiącach samodzielnego życia przydać się może naprawdę sporo rzeczy. Jednak nie wszystko, co praktyczne nadaje się na dobry prezent na ślub.

Zrezygnować trzeba z zegarów. Z pewnością nie będzie to odpowiedni prezent weselny. Wielu uważa, że zegar oznacza przemijanie i słusznie. Wierzący w zabobony mówią nawet, że to szybkie rozstanie się zakochanych. Negatywny wpływ mogą mieć również noże, które podobno mają nieprzyjemną moc rozcinania więzów małżeńskich, a więc lepiej odpuścić sobie też zakup kompletu sztućców.

Zastanawiać mogą obrazy. Raczej nie będzie to trafiony prezent na ślub. Są one dość duże i nieporęczne, a więc łatwo je uszkodzić. Co więcej, nie ma pewności, że trafi się w gusta nowożeńców, którzy mogą mieć zupełnie inny pomysł na urządzenie mieszkania. To samo tyczy się zresztą mebli. Złym wyborem są też kosmetyki, nawet te najlepsze z oferty markowych producentów, oraz biżuteria. W tych kategoriach również lepiej nie szukać prezentu dla Pary Młodej.

Co kupić nowożeńcom?

Kupując prezent nowożeńcom lepiej go wcześniej z nimi ustalić. Wesele nie lubi niespodzianek, a więc lepiej zasięgnąć języka u samych zainteresowanych, dowiadując się przynajmniej jakie wzory i kolorystyka będą odpowiadały wizji ich mieszkania.

Bardzo często trafiony prezent na ślub to pościel i ręczniki. Tego nigdy za wiele. Przyda się również zastawa stołowa, która będzie podstawą wyposażenia w nowym domu, a jednocześnie stanowić będzie pamiątkę ślubu. Co jeszcze?

Nikt nie wyobraża sobie dziś własnej kuchni bez drobnych urządzeń AGD. Są to np. tostery, czajniki elektryczne, blendery, sokowirówki itp. Warto zainwestować w taki sprzęt wysokiej klasy z oferty wybitnego producenta.

https://fabrykaform.pl/officina-alessi-czajnik-il-conico
Czajnik Il Conico

Jeszcze inną alternatywą są bony podarunkowe. Te znaleźć można dziś w większości sklepów stacjonarnych i internetowych. Mają one też różne nominały. Przy urządzaniu mieszkania taki voucher może być bezcenny. Jest też prezentem uniwersalnym, gdyż wyposażenie wybierać będą przecież sami nowożeńcy. W zależności od wyboru może to być bon do sklepu meblowego czy marketu ze sprzętem RTV/AGD.

Przy braku pomysłu na prezent zawsze pozostaje gotówka. Debaty na temat tego, ile włożyć do koperty trwają od lat i trwać będą nadal. Wiele zależy tutaj nie tylko od statusu materialnego zaproszonego na wesele gościa, ale także jego stosunku do Pary Młodej. Według Faktu, Młodzi od swoich znajomych otrzymują od 150 do 300 złotych, a członków rodziny ok. 500 zł. Tysiąc złotych Parze Młodej dają często rodzice chrzestni, a od 400 do 1000 zł rodzeństwo.

5 thoughts on “Czego potrzebują nowożeńcy?”

  1. Najlepszym prezentem jest gotówka. Młodzi sami dobrze wiedza co jest im potrzebne i co się im podoba.

  2. Najbardziej bezsensowne są moim zdaniem takie niezliczone prezenty z napisem „szczęśliwego życia” itd, które zazwyczaj są dość drogie, a bezużyteczne. Pieniądze to lepsza opcja, bo na pewno się przydadzą.

  3. Tak kasa przede wszystkim . moze czesc sie zwroici za koszty imprezy . hjehehehe . Mlodzi potrzebuja dobrego startu wiec kasa przedewszystkim. Nie wspominajac juz o szczesciu i wzajemniej milosci . ale jak jhest kasa to bedzie latwiej sioe nie poiklocic . hehehe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *