Jak ułożyć harmonogram wesela?

[REKLAMA]

Najpierw ślub, a potem wesele. To wyjątkowy dzień, który wymaga dopięcia wszystkich szczegółów na ostatni guzik. O tym dniu można powiedzieć dużo, a i tak do końca nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co też się stanie. Jeżeli chcemy być pewni, że wszystko (lub zdecydowana część) przebiegnie po naszej myśli, warto ułożyć harmonogram wesela. Jak ułożyć harmonogram wesela?

Tradycje i obyczaje

Wesela organizowane są nie od dzisiaj, więc każdy z nas ma, chociażby jakieś ogólnikowe pojęcie, jeżeli chodzi o sam wygląd imprezy. Aczkolwiek, w obecnych czasach, można spotkać się z wieloma modnymi wtrąceniami, które powodują, że pojawiają się nowe, nowoczesne tradycje.

Zanim o nich, to pamiętajmy o tym, że wesele mi kilka stałych punktów, które mogą stać się doskonałymi odnośnikami do planowania wyglądu całej imprezy. Jeżeli nie mamy o tym żadnych informacji, to możemy podpierać się wiedzą zdobytą online. Do tego można skorzystać z pomocy obsługi, gdzie będziemy urządzać wesele, jak również zespołu/DJ’a, którzy mają wprawę w planowaniu takiej zabawy. Jak zaplanować wesele?

Od samego początku

Wesele na ogół rozpoczyna się ok. dwie godziny po ceremonii ślubnej, jeżeli miała ona miejsce w kościele lub do 1,5 godziny później, jeżeli w USC. W harmonogramie należy ująć tę godzinę, ponieważ może ona pomóc rozplanować dalszą część wydarzeń. Na sali nastąpi tradycyjne powitanie chlebem i solą (dwie, trzy minuty), po czym Para Młoda uda się na sale, gdzie nastąpi powitanie przez DJ’a. Potem tradycyjny toast i życzenia. W dalszej części harmonogramu należy ująć obiad.

Po tym, jak goście wyściskają już Nowożeńców, czas na to, aby się posilić, ponieważ już niedługo przyjdzie pora na pierwsze tańce. Po obowiązkowym pierwszym tańcu przyjdzie pora na dłuższą zabawę na parkiecie, która na pewno będzie przerywana krótkimi przerwami (je należy uzgodnić z muzykami). Po dwóch godzinach od obiadu, na stołach wylądują desery oraz kawa i herbata. W tym czasie Para Młoda może skorzystać z rozluźnienia i udać się na sesję, dopóki światło na dworze będzie w miarę dobre.

Atrakcje wieczoru

Po godzinie 21 rozpocząć się już mogą dodatkowe atrakcje wieczoru, jak chociażby pokaz zumby, tańca towarzyskiego, czy też inne rozrywki, które Para Młoda przewidziała dla gości. Wszystko musi odbyć się przed 22, ponieważ to wtedy na ogół są podziękowania dla rodziców.

Wszystko po to, aby o 23 na salę mógł wjechać już tort przy hucznym toaście i brawach zgromadzonych gości. Po tym, jak już tort zostanie spożyty, czas na tańce ponownie. Nie na długo, ponieważ wraz z wybiciem północy przyjdzie czas na oczepiny, czyli rzucanie welonem (bukietem) oraz krawatem.

Zaraz potem goście będą chętnie brali udział w tradycyjnych zabawach weselnych, które zawsze wywołują ogromne salwy radości i uśmiechu. Nie warto ich pomijać, ponieważ przy nich goście się doskonale bawią. Po ich zakończeniu powoli goście zaczną się już na pewno rozchodzić do domów, dlatego pomiędzy 1 a 4 nie warto już nic planować w swoim weselnym harmonogramie.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z lesnydwor.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *