Bilet przez komórkę w Warszawie

Warszawa ma bardzo dobrze rozbudowany system komunikacji publicznej. To miasto, gdzie nie tylko możemy korzystać z autobusów czy tramwajów, ale również z dwóch linii metra. Gdy chcemy poruszać się tymi środkami, powinniśmy zakupić wcześniej bilet. Jednak wcale nie musi być to bilet papierowy – dzisiaj możemy zastąpić go również biletem elektronicznym na naszym telefonie komórkowym.

Bilety na autobusy, tramwaje czy metro możemy zakupić w Warszawie w wielu kioskach i innych sklepach, możemy też zdecydować się na skorzystanie z biletomatów znajdujących się na wielu przystankach. Jednak korzystanie z papierowych biletów ma swoje minusy – musimy mieć czas, aby je zakupić, musimy mieć pod ręką gotówkę lub kartę, musimy też znaleźć punkt, gdzie możemy akurat je zakupić, co w przypadku godzin nocnych, weekendów i świąt może być utrudnione.

Właśnie dlatego wtedy, gdy zależy ci na jeszcze wygodniejszych płatnościach, warto sprawdzić jeszcze jedną opcję w mieście Warszawa ZTM bilety sprzedaje także za pośrednictwem aplikacji mobilnych – na telefon.

Bilet na telefonie ma wiele zalet, dlatego obecnie wybiera go coraz więcej osób – nie tylko w Warszawie, ale też w innych miastach w Polsce, które wprowadzają taką opcję dla pasażerów. Zakupienie bilety przez smartfon czy tablet niesie ze sobą wiele zalet: nie musimy obawiać się, że spóźnimy się na autobus ze względu na kolejkę do biletomatu lub w kiosku, oszczędzamy swój czas, możemy kupić bilet niezależnie od pory dnia i noc. Co więcej, możemy często skorzystać z atrakcyjnych promocji i płacić jeszcze mniej.

W Warszawie możemy skorzystać z zakupu biletu przez komórkę z uszyciem trzech rodzajów aplikacji. Jedną z nich jest mPay, która działa także w innych polskich miejscowościach. Aktualnie swoim użytkownikom oferuje promocję – kupno biletu kosztuje tylko 1 złoty!

Do zakupienia biletu przez telefon nie musimy posiadać karty kredytowej lub płatniczej, chociaż jest to jedna z dostępnych metod płatności. Możemy zamiast niej skorzystać z wirtualnej portmonetki, która pozwala na doładowanie przelewem. Wtedy płacimy za bilety z kwoty w naszej portmonetce. Warto więc spróbować, aby kupować bilety jeszcze wygodniej i taniej!

2 thoughts on “Bilet przez komórkę w Warszawie”

  1. Super, super, super. Oszczędność czasu i pieniędzy. Szkoda, że nie było takiego rozwiązania kiedy korzystałam z komunikacji miejskiej na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *