Znaczenie etykiet samoprzylepnych w nowoczesnej logistyce.

[REKLAMA]

Dzisiejsza logistyka wewnętrzna i zewnętrzna bazuje na etykiecie samoprzylepnej jako na głównym nośniku informacji. Wyjaśniamy dlaczego.

Kody kreskowe przyspieszają identyfikację towarów

Współczesna logistyka bazuje na technologii kodu kreskowego. To właśnie kombinacja czarnych kresek na białym tle już od prawie 50 lat usprawnia proces identyfikacji towarów w całym łańcuchu dostaw. Kod kreskowy wykorzystywany na potrzeby logistyki skrywa dane o produkcie, adresacie, nadawcy, dodatkowych elementach potrzebnych przy identyfikacji produktu, takich jak numery seryjne, numery partii, daty przydatności do spożycia. Kodowanie produktów może odbywać się na etapie produkcji towarów, na etapach pośrednich, czyli w magazynach zlokalizowanych na całej długości łańcucha dostaw lub bezpośrednio przed wysyłką do Klienta. Kod kreskowy drukowany jest na etykiecie samoprzylepnej, z wykorzystaniem drukarki etykiet. Dane, które są umieszczane na etykiecie pochodzą z różnorakich systemów informatycznych, na przykład z systemu WMS w przypadku etykietowania, które odbywa się w magazynie.

Etykiety samoprzylepne– różne rodzaje, rożna charakterystyka

Etykiety samoprzylepne do zadruku na drukarkach etykiet można podzielić na dwie zasadnicze kategorie: etykiety termiczne oraz etykiety termotransferowe.

  • Etykiety termiczne do etykiety wykonane ze specjalnego materiału- papieru lub folii termicznej, czyli takiej która wybarwia się pod wpływem temperatury pochodzącej z głowicy drukującej drukarki etykiet. Etykiety tego rodzaju to etykiety samoprzylepne, które można wykorzystać wszędzie tam, gdzie kluczowa jest kwestia ekonomiki wydruku, a mniej ważna kwestia długowieczności etykiety.
  • Etykiety termotransferowe to etykiety samoprzylepne wykonane z materiału umożliwiającego ich zadruk w drukarce etykiet tylko i wyłącznie przy wykorzystaniu specjalnej taśmy termotransferowej, która zostaje przeniesiona na powierzchnię etykiety pod wpływem ciepła generowanego przez głowicę drukarki etykiet. Długotrwałość etykiet zadrukowanych tą metodą zależy od zastosowanej kalki, która występuje w wariantach woskowym, żywicznym oraz żywiczno-woskowym (najbardziej wytrzymała jest taśma żywiczna, która gwarantuje nie tylko odporność na zadrapania, ale również wytrzymałość w wysokich temperaturach)

HIT-Kody Kreskowe- Twoja drukarnia fleksograficzna i cyfrowa

Etykiety samoprzylepne do zastosowania w logistyce są produktem poznańskiego integratora systemów informatycznych dla logistyki i drukarni etykiet- HIT-Kody Kreskowe. Już od ponad dwudziestu lat dostarczamy kompletne rozwiązania usprawniające procesy logistyczne. Wśród naszych Klientów znajduje się ponad 5000 Klientów z całej Polski i Europy.

2 thoughts on “Znaczenie etykiet samoprzylepnych w nowoczesnej logistyce.”

  1. Ja to lubie czytac takie rozne artykuly . POtem wiem jak dzialac w wiekszosci spraw . A jesli to nie dotyczy mnie to choiciaz mam dodatkowa frajde z pojmowania nowej wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *