Dbaj o skórę wokół oczu

[REKLAMA]

Oznaki upływającego czasu najszybciej pojawiają się na skórze wokół oczu. Nie ma się co dziwić, bo to właśnie w tych miejscach skóra jest wyjątkowo cienka, wrażliwa i delikatna.

Niektórzy być może będą zdziwieni, ale mniej więcej już od ukończenia dwudziestego roku życia należy szczególnie dbać o elastyczność i sprężystość skóry wokół oczu. Trzeba to robić szczególnie starannie wówczas, gdy prowadzi się intensywny, stresujący tryb życia, bo inaczej zmarszczki pojawią się już w ciągu dwóch, trzech lat.

W okolicach oczu skóra ma zaledwie 0,5 mm grubości, jest bardzo słabo nawilżona i to na tym obszarze często dochodzi do niewystarczającego mikrokrążenia krwi i limfy. Nieodpowiednia pielęgnacja okolic oczu, stres, zbyt mała ilość snu i przepracowanie natychmiast odbijają się negatywnie na kondycji skóry. Zgubny wpływ na jej stan ma także ciągły ruch oczu: mrużenie, nieustanne ruchy powiek sprzyjają powstawaniu zmarszczek.

Pod oczami pojawiają się brzydkie cienie i opuchlizna. Wszystko to nie wygląda estetycznie i wizualnie postarza twarz. Należy więc tak dbać o skórę oczu, aby jak najdłużej zachowała swoją nienaganną kondycję. Gdy jednak upływ czasu stanie się widoczny, trzeba zrobić wszystko, aby skutecznie nawilżać i pielęgnować skórę wokół oczu, a ona odwdzięczy się nam znakomitym wyglądem.

Przede wszystkim pielęgnacja

Podstawą prawidłowej pielęgnacji jest staranny, regularny demakijaż twarzy. Na nic zdadzą się cudowne kremy, wymyślne zabiegi kosmetyczne, jeśli makijaż nie będzie usuwany z twarzy codziennie przed snem. Tylko dobrze oczyszczona skóra ma szansę odpocząć i zregenerować się.

Odblokowane pory, właściwe dotlenienie skóry pozwalają na zachowanie jej w dobrej kondycji. Jeśli do tego dodamy unikanie stresu, właściwą ochronę okolic oczu przed promieniami UV oraz stosowną dawkę snu, to dobry krem pielęgnacyjny dopełni reszty.

W kremach przeznaczonych do pielęgnacji oczu należy szukać kolagenu, kwasu hialuronowego czy koenzymu Q10. Te składniki będą przede wszystkim podtrzymywać właściwy poziom nawilżenia skóry i jej sprężystość.

Po czterdziestym roku życia należy stosować już silniejsze preparaty o właściwościach ujędrniających, zawierających substancje zdolne do walki z wolnymi rodnikami. Dobrze sprawdzają się kremy o bogatej zawartości witamin, szczególnie A i E.

Dobry krem pod oczy nie powinien podrażniać spojówek. Warto wybierać preparaty pozbawione substancji zapachowych, ale z kolei zawierające filtry przeciwsłoneczne UVA i UVB. Kremy wysokiej jakości potrafią nawet zapobiegać powstawaniu cieni pod oczami i obrzęków. Dzięki ich regularnemu stosowaniu można osiągnąć dobre nawilżenie skóry i długi czas utrzymać jej elastyczność.

Gdy nie pomaga już zwykła pielęgnacja…

Niestety wraz z upływem czasu coraz trudniej utrzymać dobrą kondycję skóry w ogóle, a tej wokół oczu szczególnie. Cienie i obrzęki pod oczami negatywnie wpływają na wygląd ogólny. Warto więc stosować wspomagające zabiegi w postaci wypełnień kwasem hialuronowym. Taki zabieg podwyższy zdolność skóry do utrzymania wilgoci, a także jednocześnie zwiększy jej elastyczność. Skóra nabierze świeżego wyglądu, a twarz będzie prezentować się znacznie młodziej.

Porozmawiaj ze swoją kosmetyczką, zwróć się do specjalistów z dobry klinik i salonów kosmetycznych, takich jak chociażby www.eskulapestetyka.pl. Oni fachowo ocenią, czy wskazane jest zastosowanie wypełnienia kwasem hialuronowym w Twoim przypadku, a jeśli tak – nie wahaj się. Efekty z pewnością przerosną Twoje oczekiwania.

1 thoughts on “Dbaj o skórę wokół oczu”

  1. Najczęstszym problemem są podkrążone oczy.Do ich powstawania w widoczny sposób przyczyniają się nieprzespane noce, zmęczenie, brak świeżego powietrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *