Najważniejsze zasady pielęgnacji skóry naczynkowej.

Skórna naczynkowa jest bardzo wrażliwa i wymagająca, a zarazem bardzo nielubiana przez jej posiadaczki. Czerwone pajączki na twarzy są najczęściej kamuflowane pod makijażem, a oprócz tego skóra powinna być odpowiednio traktowana, by nie pojawiało się więcej niechcianych zmian.

Jak pielęgnować cerę naczynkową?

Przede wszystkim trzeba chronić skórę twarzy przed promieniowaniem UV, stosując kremy z filtrem. Jest to ważne, ponieważ promienie słoneczne przyspieszają rozszerzanie się powierzchownych naczyń skóry oraz starzenie się skóry. Kremy z filtrem trzeba stosować przez cały rok, a latem ochrona powinna być na najwyższym poziomie. Do codziennej pielęgnacji cery naczynkowej polecane są kremy wzmacniające ściany naczyń krwionośnych oraz jednocześnie chroniące skórę przed działaniem promieni słonecznych. Warto sięgnąć po preparat np. FLOS-LEK Naczynka-pro, Niverosin, Redblocker Krem do skóry naczynkowej zwykle zawiera naturalny zielony barwnik, który zmniejsza optycznie zaczerwienienia i wyrównuje koloryt cery. Poza tym najlepiej, jeśli kosmetyki do skóry naczynkowej mają w składzie: witaminę K, PP, rutynę, diosminę, hesperydynę, wyciąg z kasztanowca, arnikę, miłorząb japoński, białą herbatę i algi morskie. Aby łagodzić zaczerwienienia, można przechowywać kremy i toniki w lodówce.

Do skóry naczynkowej zalecane są peelingi enzymatyczne lub chemiczne, a przeciwwskazane są ziarniste, ponieważ mechaniczne tarcie skóry jest w tym przypadku szkodliwe. Trzeba pamiętać, aby każdą czynność pielęgnacyjną wykonywać w delikatny sposób.

Czego unikać przy cerze naczynkowej?

Skóra naczynkowa nie lubi gwałtownych zmian temperatur, mrozu, sauny i opalania. Nie bez znaczenia jest również dieta, w której nie powinny znajdować się produkty takie jak: alkohol, zwłaszcza czerwone wino, kawa, ostre przyprawy, gorące napoje. Skórze nie sprzyja także palenie papierosów. Zalecane jest, aby w diecie pojawiały się warzywa takie jak: papryka, pietruszka, marchew, brokuł, szpinak, buraki, warzywa zielonolistne.

Aktywność fizyczna powinna być umiarkowana, ponieważ zbyt intensywne ćwiczenia mogą wpływać na powstawanie zaczerwienień na twarzy. Ważne jest, aby konsultować z dermatologiem lub kosmetologiem zamiar wykonania zabiegów kosmetycznych, szczególnie tych silnie złuszczających, rozjaśniających. Poza tym warto wiedzieć, że cera naczynkowa nie lubi twardej wody, zatem najlepiej nie myć twarzy w wodzie kranowej i ograniczyć wizyty na basenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *