Student na wakacjach. Jakie ubezpieczenie sprawdzi się najlepiej?

[REKLAMA]

Planowanie wakacji jest ekscytujące, ale bywa też skomplikowane. Wyjazdy organizowane przez studentów są często zorientowane na dużo różnorodnych aktywności i zabaw. Przygotowując się do wyjazdu, warto jednak pomyśleć o wszystkich czynnikach, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo. Zwłaszcza, gdy planujemy podróż zagraniczną. Jednym z najważniejszych etapów przygotowań jest oczywiście wybór ubezpieczenia podróży.

Czy karta EKUZ na pewno wystarczy?

EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) to najpopularniejsza forma ubezpieczenia wśród studentów. Jej zaletą z całą pewnością jest darmowość. Jednocześnie sama karta ma znaczne ograniczenia, które mogą czynić ją niewystarczającą. Po pierwsze obejmuje jedynie kraje Unii Europejskiej i EFTA, więc nie sprawdzi się podczas podróży międzykontynentalnych. Po drugie w zakresie ochrony nie znajdziemy ważnych usług, takich jak transport bądź ratownictwo, a ich koszty w wielu państwach świata są niezwykle wysokie. Po trzecie EKUZ zawiera uniwersalny, podstawowy zakres, który może być kompletnie niedopasowany do zaplanowanych aktywności.

Jakie ubezpieczenie podróży wybrać?

Znacznie bardziej polecanym rozwiązaniem dla studentów jest zakup polisy gwarantującej kompleksową ochronę ubezpieczeniowa. Powinna ona pokrywać:

  • koszty leczenia podczas podróży zagranicznej
  • koszty związane z następstwami nieszczęśliwych wypadków
  • koszty szkody wyrządzonej przez osobę ubezpieczoną

Warto zwrócić uwagę na możliwość elastycznego i indywidualnego dopasowania pakietu do potrzeb. Jeśli więc lubimy sporty ekstremalne, zadbajmy o to by znalazły się w zakresie ubezpieczenia. Ciekawą propozycję dla studentów ma firma SIGNAL IDUNA. Ich karta SIC to całoroczne ubezpieczenie turystyczne, przeznaczone dla osób od 5 do 30 roku życia. Raz zakupione ubezpieczenie służy studentom przez cały rok i można je wykorzystać na dowolnej liczbie wyjazdów. Zakres ochrony można wygodnie rozszerzyć np. o sporty wysokiego ryzyka. Natomiast amatorskie uprawianie sportu, zaostrzenie choroby przewlekłej, a także zdarzenia związane z udziałem w praktykach studenckich są objęte ochroną we wszystkich wariantach ubezpieczenia.

Oczywiście najlepiej ruszać w podróż z nastawieniem, że czekają nas tam same radosne przygody i doznania. Należy jednak podejść poważnie do zagrożeń, które mogą nas spotkać podczas wyjazdu i zadbać o kompleksową ochronę ubezpieczeniową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *