Dobre rozplanowanie przestrzeni biurowej, to klucz do efektywności

[REKLAMA]

W świecie idealnym praca w biurze powinna odbywać się przy maksymalnej koncentracji na danym zadaniu. Wiadomo, że ideały nie istnieją, ale koncentracji można pomóc poprzez wykorzystanie rozwiązań gotowych na rynku. Jednym z nich są regały biurowe, które często są niedocenianym elementem przestrzeni do pracy. Poza spełnianą funkcją przechowywania pozwalają również zmniejszyć ryzyko wystąpienia czynników rozpraszających uwagę.

Co może rozproszyć uwagę na stanowisku pracy?

Zakłócenia koncentracji to częste zjawisko podczas pracy biurowej. Bez znaczenia jest to, czy prowadzi się ją na tradycyjnych dokumentach, czy przy wykorzystaniu komputera. Jest to czynnik, który ma bezpośredni wpływ na efektywność działania. Można temu zaradzić w prosty sposób. Wystarczy uporządkować stanowisko i pozostawić na nim tylko to, co jest niezbędne na daną chwilę. Pomoże to skupić uwagę tylko na tym zadaniu, które jest priorytetem. Przykładem rozpraszacza uwagi mogą być długopisy, znajdujące się blisko monitora lub dokumenty, na których praca już się zakończyła. Tego typu przedmioty potrafią działać podobnie do powiadomień z serwisów społecznościowych lub czatów. Tak samo dobrze przyciągają wzrok i uwagę.

A gdzie w takim razie przechowywać takie rzeczy, skoro nie na biurku?

Warto wyposażyć biuro w regały. W ofercie sklepu AKORD MEBLE znajdują się gotowe rozwiązania, wyposażone w półki szafy i szuflady – https://sklep.akord.net.pl/37-regaly-biurowe. Dostępne są w różnych wielkościach i rodzajach. Na regale można ułożyć w książki, a w szufladach lub szafkach dokumenty. Pozwoli to zapewnić porządek w miejscu pracy, a jednocześnie zapewni łatwy dostęp do rzeczy potrzebnych przy konkretnym zadaniu. Regał biurowy to mebel, który usprawnia pracę, jeśli wszystko jest na nim ułożone w intuicyjny dla użytkownika sposób.

Jakie kolory mebli do biura?

W skupieniu się na pracy pomagają stonowane barwy, takie jak biel, wenge, olcha czy dąb sonoma. Są to kolory uniwersalne, które można ze sobą łączyć w dowolnym sposób. Unikać należy palet wyróżniających się, np. takich jak odcienie koloru żółtego lub czerwonego. Takie barwy zdecydowanie nie pomogą w zapewnieniu minimalizmu, rekomendowanego do takich pomieszczeń przez projektantów wnętrz.

Regał biurowy o odpowiednim rozmiarze i rozmieszczeniu półek, szuflad oraz szaf to recepta na porządek w biurze i „w głowie”. Ten drugi jest niezbędny podczas wykonywania obowiązków, dlatego warto go zapewnić każdemu pracownikowi. Wpłynie to pozytywnie na efektywność podczas wykonywania powierzonych zadań.

1 thought on “Dobre rozplanowanie przestrzeni biurowej, to klucz do efektywności”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *