Idealne do biura plakaty motywacyjne

W każdym biurze, bez względu na branżę dobrze jest zadbać o odpowiednią motywację do pracy. Okazuje się, że doskonałym rozwiązaniem mogą być plakaty motywacyjne. Nie tylko będą one stanowić niewątpliwą dekorację wnętrza, ale i poprawią nastrój w nim panujący.

Gdzie warto postawić na plakaty motywacyjne?

Trzeba jednak pamiętać, że nie w każdym miejscu w biurze sprawdzi się plakat motywacyjny. Eksperci  ze sklepu z fototowydrukami FOTEKS przyznają, że plakaty są jedynym z najlepszych sposobów na zmotywowanie pracowników do efektywnej pracy i są coraz częściej zamawiane, szczególnie to tzw. open-space’ów. Najlepiej powiesić je w miejscu wspólnym np. w firmowej kuchni. Ponadto sprawdzą się zawieszone w holu czy przy stanowiskach pracy. Dodatkowo warto zadbać o ich odpowiednie podświetlenie i wyeksponowanie.

W tym przypadku obowiązuje zasada, im więcej, tym lepiej. Trzeba jednak zachować umiar, aby plakaty motywacyjne nie zamieniły się w jedną wielką fototapetę. Od czasu do czasu można je także zmieniać.

 

Jakie plakaty motywacyjne sprawdzą się w biurze?

Oczywiście plakaty do biura trzeba także odpowiednio dobrać. Powinny się stać bowiem wizytówką firmy. Od lat największą popularnością na rynku cieszą się plakaty opatrzone klasycznym logo „Success will not come tomorrow, until you start today”. Przypominają one pracownikom, że mają potencjał i dają im motywację do działania.

Podczas poszukiwania plakatu do biura należy unikać takich, które mogą przypominać rozkaz. Nie będą się one dobrze kojarzyć pracownikom. Lepiej postawić na hasła motywujące do wspólnego działa i podkreślające, że w grupie największa siła. To buduje poczucie wspólnoty i więzi. Plakaty motywacyjne pełnią bowiem nie tylko funkcję dekoracyjną, warto o tym pamiętać.

Plakaty motywacyjne do każdego biura

Plakaty motywacyjne są idealnym rozwiązaniem do każdego biura. Docenią je również sami pracownicy. Trzeba jednak uważać aby nie przesadzić z kolorystyką. Jeśli ściany w firmie są kolorowe, raczej nie sprawdzą się w nim plakaty w kolorach czerni i bieli. Z kolei w przypadku ścian białych lepiej nie decydować się na plakaty w różnorodnych, intensywnych barwach. W bardziej eleganckich wnętrzach świetnym rozwiązaniem będą plakaty oferowane przez portal Gurupa.pl z reprodukcjami współczesnych artystów. Wszystko powinno być urządzone ze smakiem, z zachowaniem stylistyki danego wnętrza. Ponadto trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że same plakaty to nie wszystko.

1 thoughts on “Idealne do biura plakaty motywacyjne”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *