Jak wybrać odpowiedni karnisz?

[REKLAMA]

Jeśli chcemy wzbogacić swoje okno o firany i zasłony, konieczne będzie coś, na czym je powiesimy. Z pomocą przychodzą karnisze, które obecnie dostępne są w wielu wersjach. Są one istotnym elementem wystroju okna, dlatego wybór powinien być dobrze przemyślany. Na uwadze podczas wybierania karnisza powinno się mieć to, w jakim stylu zostało urządzone wnętrze. Inne modele sprawdzą się w pomieszczeniach typowo klasycznych niż tych nowoczesnych.

Na jakie karnisze się zdecydować?

Montaż pierwszego lepszego karnisza, który został kupiony w oparciu o cenę czy wygląd, mija się z celem. Zasada jest taka, aby dobierać go do stylu konkretnego pomieszczenia. Jest to nie tylko praktyczny, ale też dekoracyjny element, który powinien tworzyć spójną całość z wystrojem wnętrza. Kolejna kwestią jest to, czy chcemy powiesić na karniszu tylko firanę czy tez zasłonę. Karnisze dostępne są zarówno w wersji pojedynczej, jak i podwójnej. Sposób zawieszania materiału także jest istotny. Karnisze mogą mieć dekoracyjne końcówki, są jeszcze chwosty i haczyki do upinania – wszystko to wpływa na końcową aranżacje okna. We wnętrzach urządzonych tradycyjnie i rustykalnie najlepiej wyglądają karnisze drewniane. Mogą być wykonane z drewna bukowego, sosnowego czy brzozowego. Dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, gdyż maluje się je specjalną farbą. Świetnie pasują do drewnianej podłogi, drzwi z i mebli wykonanych z tego surowca. Wprowadzają do wnętrza ciepło i tworzą przytulny klimat. Drewno ma to do siebie, że nadaje domowej atmosfery. Karnisze drewniane najlepiej prezentują się w wysokich pomieszczeniach o dużym metrażu, ale można montować je w każdym wnętrzu.

W nowoczesnych wnętrzach, urządzonych w stylu minimalistycznym czy klasycznym wspaniale sprawdzają się karnisze metalowe. Dostępne są w wielu kolorach. Najpopularniejszymi wariantami są nikiel, czarny, efekt stali, chrom mat i antyczny metal. Tego typu karnisze warto dobierać do oświetlenia i okuć meblowych. Na korzyść karniszy metalowych przemawia ich duża wytrzymałość, przez co śmiało można wieszać na nich ciężkie zasłony.

Artykuł powstał we współpracy z rolmajster.pl/sklep/karnisze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *