Kinkiety i plafony – poznaj podstawowe różnice

[REKLAMA]

Kinkiety i plafony to dwa wyjątkowe rodzaje oświetlenie, które różnią się między sobą w kwestii wyglądu, ale także i funkcjonalności. Dziś postaramy się rozwiać wątpliwości co do nich, aby już nigdy nikt nie zwątpił czy widzi kinkiet, czy plafon.

Moda na plafony powraca!

Największa popularność plafonów przypadła na lata 80 i 90 ubiegłego wieku. Cieszyły się one wtedy ogromną popularnością, ponieważ były traktowane jako nowoczesne i awangardowe oświetlenie nadające mieszkaniom charakteru. Skromne, ale niezwykle ekskluzywne, umieszczone pod sufitem plafony, kojarzyły się dostatkiem i prestiżem, a także niebywałą klasą.  

Dziś plafony znów stają się modne, ponieważ cechują się nowoczesnym i ciekawym wyglądem, przez co idealnie pasują do nowych przestrzeni – zarówno mieszkalnych, jak i publicznych. Osoby urządzające swoje mieszkania czy przestrzenie robocze coraz częściej sięgają po tego typu oświetlenie, rezygnując z wielkich, zabierających miejsce żyrandoli.

Plafon jest także bardzo funkcjonalny w przypadku niewielkich mieszkań o niskim suficie. Montowany zaraz pod nim będzie idealną alternatywą dla dużych lamp wiszących, które niekoniecznie sprawdzą się w tak niewielkiej przestrzeni. Z plafonami polubią się osoby ceniące sobie minimalizm oraz symetrycznie rozproszone źródło światła. Obecny rynek oferuje wiele modeli, która trafiają w gusta nawet najbardziej wymagających klientów.

Kinkiety – czym różnią się od plafonów?

W odróżnieniu od plafonów, kinkiety mocowane są na ścianie, nie suficie. Daje to nam nieco bardziej skoncentrowane światło, niż w przypadku lamp nasufitowych, który możemy kierować w zależności od upodobań. Nowoczesne kinkiety prezentują się równie minimalistycznie co plafony, choć i fani nieco bardziej awangardowego wystroju również znajdą coś dla siebie w tej kategorii.

Kinkiety, podobnie jak plafony, przechodziły już wcześniej czasy swojej świetności. Niemniej jednak w dzisiejszym, nowoczesnym wydaniu prezentują się równie atrakcyjnie i są coraz częściej wybieranym rodzajem lamp. Nowoczesne obudowy świetnie wpisują się w nasze potrzeby, nadając przestrzeniom odpowiedniej klasy i stylu. Na ich korzyść przemawia także uniwersalność. Sklepy z oświetleniem prezentują coraz to nowe modele: kinkiety nad obrazy i lustra, kinkiety zewnętrzne na dom, czy też wodoszczelne kinkiety łazienkowe. 

Decydując się na wybór kinkietów, stawiajmy na dobrej jakości oświetlenie, które poza walorami estetycznymi będzie także praktyczne. Część osób zdecyduje się na kinkiety z możliwością regulacji kąta padania światła. Inni jednak wybiorą stałe, nieregulowane źródło światła.

Gdzie szukać plafonów i kinkietów?

Z racji tego, że w dzisiejszych czasach robimy zakupy głównie przez Internet, warto wiedzieć, w których profesjonalnych sklepach internetowych szukać tego rodzaju oświetlenia. Sklep z lampami Bright oferuje nam dostęp do szerokiego asortymentu plafonów, jak i kinkietów. Dodatkowo znaleźć możemy tam inne kategorie oświetlenia –  do wnętrz oraz ogrodów, które obfitują w lampy produkowane z uwzględnieniem najwyżej jakości – zarówno pod względem technicznym, jak i wizualnym. Wykwalifikowani specjaliści, na życzenie klienta wykonują także różnego rodzaju projekty elektryczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *