Niepowtarzalny urok rolet dzień noc

Rolety dzień noc są coraz częstszym wyborem osób, które pragną stworzyć efektowną i funkcjonalną oprawę okien. Wśród szerokiej gamy rozwiązań, jaką proponują producenci rolet, to właśnie ten typ cieszy się stale rosnącą popularnością. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej specyfice rolet dzień noc. Omówimy ich zasadę działania oraz rodzaje, jakie są dostępne w sklepach.

Jakie rodzaje rolet dzień noc możemy kupić?

Rolety dzień noc mają formę osłon, które są wykonane z tkanin w charakterystyczne, poziome pasy. Ten typ rolet przypomina nieco żaluzje. Pasy tkaniny i przezroczystej siateczki są ze sobą połączone. Rolety dzień noc pozwalają na większe rozproszenie światła, aniżeli ma to miejsce w przypadku żaluzji. Poszczególne rodzaje rolet tego typu różnią się od siebie konstrukcją oraz sposobem montażu. Możemy zdecydować się na rolety w wersji klasycznej lub wybrać wersję mini. Trzecim wariantem są rolety w kasecie.

Do najbardziej uniwersalnych możemy zaliczyć rolety w wersji mini, które są regulowane za pomocą specjalnej żyłki. Pasują w zasadzie do wszystkich rodzajów okien. Pewien wyjątek mogą stanowić okna o dużej szerokości oraz mające wywietrzniki.

Klasyczne rolety dzień noc sprawdzą się w przypadku dużych okien, które relatywnie rzadko otwieramy. Wolno wiszące rolety montowane nad wnęką okienną lub nawet przy suficie. Klasyczne rolety dzień noc mają grubszą rurkę do regulacji oraz większe uchwyty.

Rolety dzień noc w kasecie wydają się najbardziej stylowe. Bardzo często wykorzystuje się je we wnętrzach, które mają charakter dekoracyjny. Na uwagę zasługuje prosty montaż tego typu rolet. Wystarczy przykleić kasetę do ramy okiennej lub zawiesić ją na specjalnie przygotowanych haczykach.

Oprócz wymienionych wyżej rodzajów na rynku dostępne są rozmaite warianty rolet dzień noc, które różnią się od siebie konstrukcją, sposobem montażu oraz wyglądem. Przeważnie mamy do czynienia z roletami dwukolorowymi. Można także kupić modele jednokolorowe występujące w dwóch odcieniach. Dostępne są również wersje trójkolorowe. Ponadto w ofertach sprzedawców pojawiają się rolety dzień noc z nadrukowanym wzorem i rolety rzymskie wyposażone w tkaninę dzień noc.

Jak działają rolety dzień noc?

Rolety dzień noc spełniają przede wszystkim funkcję dekoracyjną. Oprócz tego pozwalają na regulację ilości wpadającego światła. Popularność tego typu rolet wynika z faktu, że łączą w sobie funkcję rolet i żaluzji. To świadczy o ich uniwersalności. Rolety dzień noc pozwalają na pewne odseparowanie się od świata zewnętrznego, a jednocześnie umożliwiają obserwację tego, co dzieje się na zewnątrz. Ponadto rolety tego typu pozwalają regulować ilość światła i zaciemnianie pomieszczenia.

Podczas regulacji rolet pasy materiału układają się naprzemiennie, dzięki czemu możliwe jest precyzyjne regulowanie ilości światła, jaka wpada do pomieszczenia. To pozwala zupełnie zaciemnić pomieszczenie, stworzyć półmrok lub rozświetlić pokój.

Rolety dzień noc to doskonałe rozwiązanie i uzupełnienie dla współczesnych aranżacji wnętrz. Prostota, funkcjonalność oraz gustowny wygląd to największe zalety tego typu rolet.

fot. karnix.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *